آخوندی : صنعت هوانوردی بیش از یک وسیله حمل ونقل است

عباس آخوندی
رشد ۲۲درصدی مسافر داخلی نتیجه آزادسازی بازار است/ سرمایه‌گذاری بیش از ۲۵۰ میلیون دلاری در بخش سیستم‌های ناوبری


وزیر راه و شهرسازی در اجلاس کاپا و در جمع بزرگترین سرمایه‌گذاران صنعت هوانوردی با تاکید بر این که آسمان ایران آسمانی آزاد و کاملا امن برای تمام پروازهای بین‌المللی است، گفت: بر این واقفیم که صنعت هوانوردی در رشد و توسعه ملی و همچنین رشد اقتصاد جهانی جایگاهی ویژه دارد و دارای قواعدی جهانی است که ما به آن تعهد داریم. 
وی ادامه داد: آقای هاربیسون گفتند که صنعت هوانوردی بیش از یک حمل ونقل است و ما نیز موافقیم. این صنعت یک سبک زندگی است و وسیله‌ای است برای ارتباط ملت‌ها؛ بنابراین ما به صنعت هوانوردی به عنوان یک بستر جهانی برای مبادله اقتصادی، فرهنگی و سیاسی نگاه می‌کنیم.
آخوندی ادامه داد: از جهت فناوری نیز صنعت هوانوردی یک فناوری بسیار بسیار پیچیده است که شاید ما به ظاهر فقط آن را در رفت و آمد هواپیما ببینیم، اما دارای ابعاد مختلف در حوزه‌های مختلف اعم از فناوری اطلاعات، ساخت و از همه مهم‌تر بحث زنجیره خدمات است. بنابراین ما به اهمیت این صنعت در رشد و توسعه ملی و همچنین رشد اقتصاد جهانی کاملا واقف هستیم.
وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: در آغاز تاکید کنم که ما به اینکه صنعت هوانوردی یک صنعت جهانی است کاملا واقف هستیم. قواعد جهانی وجود دارد و ما به این قواعد جهانی پیوسته‌ایم و همچنان که گفته شده است جزو بنیانگذاران کنفرانس شیکاگو هستیم.
وی تاکید کرد: ایران به قوانین بین‌المللی اعتقاد دارد و طبق مقررات بین‌المللی در صنعت هوانوردی عمل می‌کند و بر اساس همین تعهد اعتقاد داریم که باید بتوانیم منافع ملت ایران را در سطح بازار صنعت هوانوردی به دست آوریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *