آغاز هوشمند‌سازی پایانه‌های تاکسیرانی با استفاده از دوربین‌های پلاک‌خوان

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی از هوشمندسازی پایانه‌های تاکسیرانی خبر داد و گفت: حضور و غیاب و تردد تاکسی‌ها در پایانه‌ها به وسیله سیستم‌های هوشمند رصد و بر عملکرد آن‌ها نظارت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ علیرضا قنادان با اشاره به استقرار ناوگان عملیات میدانی در زیرمجموعه نظارت هوشمند تاکسیرانی، اظهار کرد: نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی با سیستم ناوبری، اعمال جریمه و با دسترسی به دوربین‌های نظارتی در سطح شهر صورت می‌گیرد. بر این اساس، مشکلات احتمالی، گره‌های ترافیکی و مشکلات سرویس‌دهی رصد شده و در صورت تجمع مسافران اقدام عملیاتی مناسب انجام می‌شود. این امر به هم‌افزایی و آمادگی بیشتر برای سرویس‌دهی به شهروندان کمک می‌کند.

وی افزود: این ناوگان در گذشته به صورت نظارت محلی فعالیت داشت که در ساز و کار جدید بر مبنای پهنه‌بندی تهران و به صورت دقیق و هوشمند فعالیت خواهد کرد.

قنادان از هوشمندسازی پایانه‌های مسافربری تاکسیرانی خبر داد و افزود: از ۲ هفته پیش هوشمندسازی پایانه‌های تاکسیرانی با استفاده از دوربین‌های پلاک‌خوان برای کنترل ورود و خروج تاکسی‌ها به پایانه و سیستم RFID برای شیفت بندی تاکسی‌ها فاز پایلوت را سپری می‌کند.

به گفته وی؛ تاکنون هوشمندسازی در ۷ پایانه تاکسیرانی اجراشده و باقی پایانه‌ها نیز به‌تدریج هوشمندسازی خواهند شد. به‌ این‌ ترتیب از تمام توان خود برای نظارت هوشمند بهره می‌بریم تا شاهد کم‌ترین مشکل برای تردد شهروندان باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *