مسئولان سازمان بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان

آمادگی برای اجرای حمل ونقل درب به درب دریایی

جلسه ای با حضور مسئولان درسازمان بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان:

آمادگی برای اجرای حمل ونقل درب به درب دریایی

جلسه هم اندیشی فعالسازی بندر چابهار با حضور جناب آقای ایران نژاد نماینده مردم شهرستانهای چابهار کنارک، نیکشهر و قصرقند برگزار شد . این جلسه در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون بنادر، دریانوردی و صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار بود . این گرد همایی در محل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

کاپیتان کشاورز مدیر عامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و اعضای هیات مدیره این شرکت به ذکر قابلیت ها و محدودیت ها در حوزه کشتیرانی پرداختند . از مجلس شورای اسلامی و سازمان بنادر و دریانوردی تقاضای حمایت در عرصه رقابت های دریایی کردند.

بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در این جلسه به نقش بندر چابهار و طرح توسعه بندر شهید بهشتی پرداخت .ایشان در ارتقاء سهم تجارت دریایی، بر بهره گیری از فرصت ها و قابلیت های ترانزیتی و ترانشیپی بندر چابهار تأکیدکردند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی و استان سیستان و بلوچستان آمادگی واگذاری محوطه های کانتینریدارد . این واگذاری به منظور حمل و نقل DOOR TO DOOR در بندر و مرزهای میلک را دارد.

آقایی در ادامه با توجه به جاذبه های استان و به ویژه بندر چابهار در زمینه جذب گردشگر داخلی و خارجی از طریق راه اندازی خطوط منظم مسافر دریایی تاکید کردند .وی نسبت به راه اندازی خط کشتیرانی بین بندر چابهار و بنادر پاکستان، عمان و هند بعنوان یک فرصت مطلوب در این حوزه با لحاظ سیاست های تشویقی تاکید نمودند.

در این جلسه فرصت های سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار در خصوص جذب صاحبان کالا و تجار توسط نماینده منطقه آزاد چابهار تشریح گردید.

ایران نژاد گفت : روند توسعه بندر چابهار در بهره گیری از ظرفیت ها و توان عملیاتی ایجاد شده فرصت منحصری در راه اندازی خطوط کشتیرانی است.

ایشان در ادامه، حمایت از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در اعمال تخفیف ها و ارائه مشوق ها را تاکیدکردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *