اتصال سنندج به شبکه ریلی کشور تا پایان دولت دوازدهم

عباس خطیبی در بازدید از راه‌آهن همدان – سنندج گفت:‌ در راستای اتصال مراکز استان‌ها به شبکه ریلی کشور و تکمیل این مسیر ریلی برنامه‌ریزی‌شده است تا عملیات زیرسازی همدان تا سنندج تا پایان سال ۱۳۹۹ تکمیل و به‌موازات آن عملیات اجرایی ساخت ایستگاه‌های مسیر نیز آغاز شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، عباس خطیبی، در بازدید از راه‌آهن همدان- سنندج گفت: در راستای اتصال مراکز استان‌ها به شبکه ریلی کشور و بهره‌برداری از خط آهن تهران- همدان در اردیبهشت‌ماه سال ۹۶، اتصال استان کردستان به مرکزیت شهر سنندج در طرح راه‌آهن تهران- همدان- سنندج تا پایان دولت دوازدهم در دستور کار قرار دارد.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها با اشاره به هدف‌گذاری صورت گرفته توضیح داد: در حال حاضر فاز نهایی عملیات تکمیلی خط آهن تهران- همدان و ایستگاه‌های نوبران، فامنین و همدان در دست اقدام است و عملیات زیرسازی در محدوده همدان تا سنندج به طول ۱۵۰ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۵۹ درصد در بخش زیرسازی نیز در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: این محدوده در سه قطعه اجرایی تعریف شده است که قطعه اول به طول ۶۵ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۶۸ درصد در بخش زیرسازی، قطعه دو به طول ۵۶ کیلومتر با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در زیرسازی و قطعه سوم به طول ۳۰ کیلومتر که زیرسازی آن ۱۰۰ درصد تکمیل شده است.

خطیبی با تأکید بر اهمیت تأمین به‌موقع اعتبارات پروژه در پیشبرد برنامه‌ها اعلام کرد: برنامه‌ریزی‌شده است تا عملیات زیرسازی این مسیر ریلی تا پایان سال ۹۹ به اتمام برسد و به‌موازات آن در سال جاری برگزاری مناقصه به‌منظور ساخت ایستگاه‌های بهار، قروه، دهگلان و سنندج در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: ظرف چند ماه آینده مناقصه ساخت ایستگاه‌ها برگزار و اواخر امسال نیز ساخت هم‌زمان این چهار ایستگاه آغاز خواهد شد.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در خصوص عملیات روسازی مسیر نیز بیان داشت: هم‌زمان با اجرای روسازی خرید ریل موردنیاز و انتخاب پیمانکار نیز در دست اقدام است و امسال به پیمان خواهد رفت که امیدواریم اوایل سال آینده اجرای عملیات روسازی مسیر نیز آغاز شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید