ارسال نخستین محموله کمک‌های جامعه دریایی و بندری هرمزگان به منطقه سیل‌زده بشاگرد

نخستین محموله کمک‌های جامعه دریایی و بندری استان هرمزگان از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی به روستاهای سیل زده شرق هرمزگان ارسال شد.

به گزارش سایت ماهنامه صنعت حمل و نقل به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، این محموله  شامل دو دستگاه کامیون حامل موادغذایی، محصولات بهداشتی و سایر اقلام ضروری مورد نیاز مردم سیل زده شهرستان بشاگرد در سواحل مکران بود و بخش دیگری از کمک‌های جامعه دریایی و بندری استان هرمزگان نیز در حال بسته بندی و آماده سازی جهت ارسال به این منطقه سیل زده است. 

اله مراد عفیفی پور؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این رابطه، خاطرنشان کرد: به دنبال وقوع سیل هفته جاری در سواحل مکران، ستادی با محوریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان و با مشارکت و همراهی شرکت‌های بخش خصوصی داوطلب تشکیل شد.
وی با اشاره به توجه ویژه شرکت‌های فعال در پیشرفته‌ترین بندر تجاری کشور و نیز مسئولیت‌های اجتماعی و حقوق شهروندی، گفت: همه اعضای جامعه دریایی و بندری چه در بخش دولتی و چه در بخش شرکت‌های خصوصی به درستی می‌دانند که مسئولیت‌شان فقط انجام امور اداری و فعالیت اقتصادی نیست بلکه نسبت به جامعه پیرامون محیط کاری خود نیز مسئولیت داشته و با درک شرایط موجود به خوبی می‌دانند که رسیدن به بلندای عزت آسایش دنیا و آرامش عقبی در گرو گشودن آغوش خدمت به سوی همنوعان است .
عفیفی پور ادامه داد: عمل به این مسئولیت‌های اجتماعی به نوعی یک تکلیف انسانی در جامعه اسلامی است و همه ما باید علاوه بر مشارکت در چنین حرکت‌های انسان دوستانه ای جهت بهبود وضعیت معیشتی و رفاه ساحل نشینان تلاش کرده و پیگیری مسئولانه‌ای داشته باشیم.
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تشکر از اقدام خیرخواهانه شرکت‌های فعال در منطقه ویژه اقتصادی که اولین محموله را ارسال کردند، از سایر فعالین اقتصادی نیز درخواست کرد که در ارائه خدمات جهت یاری رساندن به سیل زدگان شرق کشور تسریع کنند.
گفتنی است فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان از روز جمعه (۲۰ دی) آغاز شد و تا یکشنبه (۲۲دی) ادامه یافت که به دنبال آن سیلاب زیادی در شرق هرمزگان از جمله جاسک، سیریک و بشاگرد به وقوع پیوست و روستاهای منطقه را تحت تاثیر قرار داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *