اعطای تندیس نقره‌ای حمایت از مصرف کنندگان به “بن ریل”

طی مراسمی که روز یکشنبه ١۵ اردیبهشت ٩٨ با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سالن کنفرانس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، شرکت راه آهن شرقی بنیاد (بن‌ریل)  تندیس نقره‌ای سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بن ریل، این شرکت به عنوان تنها شرکت از بخش ریلی کشور و به دلیل رعایت حقوق مشتریان، کیفیت ارائه خدمات، رضایت‌ مندی مشتریان، شفافیت مالی، خدمات پس از فروش و قیمت محصول، به عنوان شرکت حامی حقوق مصرف کنندگان انتخاب و شایسته کسب تندیس نقره‌ای شد.

شایان ذکر است براساس ارزیابی شاخص های عملکردی از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، شرکت بن ریل، سال گذشته نیز جزء شرکت های برتر انتخاب و تندیس برنزی دریافت کرده بود و برای دومین سال پیاپی، با ارتقای عملکرد و بهبود رضایت مشتریان و سایر شاخص های ارزیابی شده، با روندی رو به رشد و یک درجه ارتقا، موفق به دریافت تندیس نقره‌ای شد.

گفتنی است امسال و همزمان با سال رونق تولید، ۵۴۰ بنگاه بر اساس شاخص هایی همچون خدمات پس از فروش، نیروی کار و کیفیت، شفافیت مالی و رضایت مشتریان، بررسی و  ۹۱ واحد برتر معرفی شدند که ۱۶ بنگاه،تندیس طلایی؛ ۲۶ بنگاه، تندیس نقره‌ای؛ نُه بنگاه، تندیس برنزی و ۵۱ بنگاه گواهی دریافت کردند.

شرکت بن ریل با دارا بودن ناوگان جوان مسافری ریلی در کشور و با در اختیار داشتن ۱۵۵ دستگاه واگن مسافری درجه یک، سال گذشته نزدیک به دو میلیون مسافر را جا به جا نمود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *