اهدای رایگان ۱۳۸۰ فقره زمین کشاورزی به مردم گلستان

در راستای منویات  مقام معظم رهبری و بر اساس طرح ویژه محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای مناطق کم برخوردار و محروم کشور  ۱۳۸۰  فقره از اسناد اراضی کشاورزی علوی به صورت کاملا رایگان به مردم شهرستان آق قلا در استان گلستان واگذار می شود.

 به گزارش خبرنگار ماهنامه صنعت حمل ونقل به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی  بنیاد مستضعفان ، مسعود بهادران مدیرکل امور استانهای  سازمان اموال و املاک بنیاد در این باره توضیح داد:

با اجرای چهل و هشتمین  مرحله از واگذاری اسناد املاک و اراضی علوی  ، دو هزار سند بصورت صد در صد رایگان به مردم شریف شهرستان آق قلا در استان گلستان در روز سه شنبه ۱۸/۲/۹۷ تقدیم  می شود.

بهادران با اشاره به این که از این ۲ هزار فقره سند که مساحت کل آن  ۱۹۳۴ هکتار  و ۳۱۸ میلیارد ریال ارزش دارد  ، ۱۳۸۰  فقره آن مربوط به اراضی کشاورزی است که اهدای این اراضی ، برای نخستین بار با این تعداد در این طرح بزرگ ملی و محرومیت زدایی تقدیم کشاورزان عزیز مناطق کم برخوردار  این منطقه خواهد شد.

وی مساحت اراضی کشاورزی را ۱۹۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: اراضی کشاورزی واگذار شده در این مرحله ۲۴۰ میلیارد ریال ارزش دارد و صد در صد رایگان است. سایر اسناد اهدایی نیز ۶۲۰ فقره است که کاربری مسکونی دارد و مساحت آن ۳۴ هکتار و ارزش تقریبی آن بالغ بر ۷۸ میلیارد ریال می باشد که کاملا رایگان اهداء خواهد شد.

مراسم اهداء دو هزار فقره از اسناد اراضی و املاک علوی با حضور رییس بنیاد مستضعفان به همراه معاونین ، استانداراستان گلستان ، نماینده ولی فقیه در استان  و ائمه جمعه و جماعات اهل تسنن و تشیع ومردم عزیز منطقه بعدازظهر  ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری در مسجد  جامع روستای انبارالوم از توابع شهرستان آق قلا برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *