اولین محموله کانتینری ریلی از بندر خرمشهر به مقصد بندر امام حمل شد

معاون مدیرکل راه‌آهن جنوب و مدیر پایانه راه‌آهن خرمشهر گفت: اولین محموله کانتینری شامل کانتینرهای خالی روز یکشنبه ۲ تیرماه از بندر خرمشهر به مقصد بندر امام خمینی از طریق خط آهن حمل شد.

به گزارش پایگاه خبری لجستیک و زنجیره تأمین، غلامحسین فارسیان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های ریلی موجود در راه‌آهن خرمشهر و اتصال به شبکه ریلی سراسری و پیگیری‌هایی که با صاحبان بار صورت گرفت اولین محموله کانتینرهای خالی به‌وسیله قطار باری حامل ۲۵ کانتینر ۴۰ فوت به بندر امام اعزام شد.

مدیر پایانه راه‌آهن خرمشهر افزود: با توجه به پتانسیل موجود در راه‌آهن خرمشهر و اتصال به شبکه ریلی سرتاسری در گام اول توان جابه‌جایی حداقل ۴۰۰ دستگاه کانتینر ۴۰ فوت با پنج رام قطار باری برنامه‌ای به‌صورت یکسره تا بندر امام فراهم شود.

وی با بیان اینکه جابه‌جایی این محموله معادل حذف ۴۰۰ دستگاه کامیون در روز از جاده اظهار داشت: امیدواریم این روند با جذب بارهای دیگر رونق گیرد و راه‌آهن خرمشهر به شکوفایی گذشته خود دست یابد.

وی مصرف سوخت راه‌آهن را یک‌هفتم مصرف جاده بیان کرد و گفت: حمل ریلی که یک حمل‌ونقل سبز، ایمن و به‌صرفه است در دوران تحریم می‌تواند کمک شایانی به اقتصاد کشور و کاهش سوانح جاده‌ای و صرفه‌جویی در مصرف سوخت کند.

وی همچنین در ادامه به نشست صورت گرفته با اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر و نمایندگان اداره گمرک خرمشهر در راستای زیرساخت‌های موجود درزمینهٔ حمل‌ونقل ریلی در بندر خرمشهر اشاره کرد و گفت: در این نشست مشکلات مربوط به ترخیص کالا از طریق خط آهن شناسایی و امکان صدور بی جک ریلی در سامانه گمرک تعریف و با همدلی بین ادارات کل گمرک، بندر و راه‌آهن مشکلات موجود به‌طور نسبی مرتفع شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *