ایستگاه متروی دولت‌آباد به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد

ایستگاه دولت‌آباد با زیربنای بیش از ده هزار مترمربع بزرگ‌ترین ایستگاه خط ۶ متروی پایتخت محسوب می‌شود که در فاز نخست بهره‌برداری از این خط، پیش از پایان سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام، مدیرعامل این شرکت طی بازدید هفتگی خود از خطوط ۶ و ۷ مترو، از ایستگاه دولت‌آباد بازدید و در جریان روند تکمیل و آماده‌سازی این ایستگاه در فاز نخست بهره‌برداری قرار گرفت.

ایستگاه دولت‌آباد دارای ۶ پله‌برقی و یک ورودی است که با بهره‌برداری از این ایستگاه و ایستگاه‌های آماده افتتاح و همچنین تکمیل کامل خط ۶، روزانه ظرفیت جابه‌جایی بیش از یک‌میلیون مسافر وجود خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، با توجه به آنکه ایستگاه دولت‌آباد در محدوده منطقه ۲۰ تهران واقع شده است با راه‌اندازی این ایستگاه ضمن آنکه شهروندان شهرک‌های اقماری به‌راحتی به شبکه مترو متصل می‌شوند؛ با جانمایی پایانه تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی در جوار این ایستگاه دسترسی شهروندان به مناطق اطراف نیز تسهیل می‌گردد.

خط ۶ متروی تهران به دلیل رعایت اصول مهندسی و استانداردهای فنی در ساخت به فینال ابر پروژه‌های تونل سازی اجرا شده در جهان راه یافت و طی رقابتی که با حضور ۶۵ ابر پروژه برگزار شد؛ موفق به دریافت تقدیرنامه (تونل سازی جهان ITA Tunneling Award) شد.

این خط به طول ۳۲ کیلومتر، شامل ۲۷ ایستگاه است که بخش عمده‌ای از این خط به روش مکانیزه (دستگاه TBM) احداث شده است. با احداث و توسعه‌ بخش جنوبی خط ۶ متروی تهران به طول ۶ کیلومتر (به روش مکانیزه)، ۴ ایستگاه که از منطقه دولت‌آباد تا حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) منتهی می‌شود، طول این خط به ۳۸ کیلومتر و تعداد ایستگاه‌ها به ۳۱ خواهد رسید و تبدیل به بلندترین خط مترو در خاورمیانه خواهد شد.

گفتنی است مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) به‌منظور رفع نواقص و تسریع در روند بهره‌برداری پروژه‌ها به‌طور مستمر هر هفته از خطوط ۶ و ۷ بازدید می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید