بزرگ‌ترین خط تولید و تست واگن مترو کشور به بهره‌برداری رسید

بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده و تست واگن متروی کشور، روز سه‌شنبه ۲۸ خردادماه با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و مدیرعامل راه‌آهن در شهرستان ابهر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، در این مراسم که اسحاق جهانگیری و سعید رسولی به همراه استاندار زنجان و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران بخش دولتی و خصوصی کشور حضور داشتند، بزرگ‌ترین خط تولید و تست واگن مترو کشور در شرکت ایریکو به‌عنوان اولین شرکت تولیدی درزمینهٔ طراحی بدنه، بوژی و ساخت واگن با نشان ایرانی به بهره‌برداری رسید.

این خط تولید و تست واگن مترو باهدف تکمیل محصولات تولیدی در شرکت ایریکو با مجموع سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیون یورو که از این میزان ۱۰۶ میلیون یورو مربوط به تست واگن مترو است، با ظرفیت تولید ۲۳۰ رام واگن مترو در یک شیفت و اشتغال‌زایی ۵۱۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۳ هزار نفر غیرمستقیم افتتاح شد.

واگن‌های متروی تولیدی این شرکت به‌صورت ۵ واگن با برق بالاسری، سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت و ظرفیت کلی یک هزار و ۳۳۶ مسافر است که از این تعداد ۱۹۲ نفر مسافر به‌صورت نشسته جابه‌جا خواهند شد.

قرار است واگن‌های مترو کلان‌شهرهای اصفهان، شیراز، تبریز، قم و کرج به سفارش مترو شهرهای یادشده در این شرکت تولید شوند.

توان داخلی در تولید این محصول ۵۵ درصد است و ایریکو به‌واسطه برخورداری از خط تولید انعطاف‌پذیر و برجسته‌ترین متخصصان داخلی صنعت ریلی کشور، در حال حاضر طراحی و تولید انواع خودرو ریلی، ریل بأس، واگن مترو، واگن‌های باری لبه‌کوتاه و لبه‌بلند، طراحی و تولید بورژی، ساخت قطعات و اجزاء واگن، تعمیرات و نگهداری ناوگان و ارائه خدمات مشاوره‌ای را انجام می‌دهد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *