تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمان خلاف حقوق بین‌المللی است

پس از تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی سازمان هواپیمایی آلمان، وزیر راه و شهرسازی پیگیر این اتفاق شد.

وزیر راه و شهرسازی تحریم صنعت هواپیمایی ایران را خلاف حقوق بین‌الملل خواند و گفت: به نامه سازمان هواپیمایی آلمان درباره تحریم شرکت هواپیمایی ماهان، از سوی سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پاسخ داده شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، وزیر را و شهرسازی در حاشیه بازدید از پروژه احداث آزادراه همت-کرج در پاسخ به سوالی مبنی بر تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمان اظهار داشت: تمامی شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از جمله ایران ایر نیز در فهرست تحریم ها قرار دارد که این قبیل اقدامات خلاف حقوق بین‌المللی است.

وی افزود: آمریکا همواره در طول تاریخ چنین اقداماتی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده است و ملت شریف ایران نیز شاهد اقدامات تروریستی و حمایت از تروریسم از جانب آمریکا بوده‌اند.

اسلامی با اشاره به تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آلمان گفت: در نامه‌ای که از سوی دستگاه متولی حوزه حمل و نقل هوایی آلمان به سازمان هواپیمایی کشور ارسال شد، مطالبی درج شد که زیبنده نبود. البته از سوی سازمان هواپیمایی کشوری پاسخ نامه آنها تهیه و ارسال شد.

وی همچنین در خصوص بازدید از پروژه احداث آزادراه همت-کرج اظهار داشت: امروز ابعاد مالی و فنی پروژه بررسی شد و طبق وعده پیمانکار این پروژه آزادراهی در تیر ماه ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص تعیین تکلیف کمربند شمالی کرج نیز گفت: وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد این پروژه که نقش مهمی در کاهش ترافیک محور تهران-کرج دارد، مورد حمایت دولت قرار گیرد.

اسلامی مجموع اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این پروژه را ۱۰۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان از بازدید کمربند جنوبی تهران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با تکمیل این پروژه‌ها شاهد کاهش ترافیک عبوری کلان شهر تهران خواهیم بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *