افزایش ۳۰ درصدی ترافیک از مهر ماه

ازدحام و ترافیک از ابتدای مهرماه با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بر هیچ کس پوشیده نیست. امری که با وجود قابل پیش بینی بودن آن در طی سال های گذشته همچنان از نظام کارآمد مدیریت ترافیک برخوردار نشده است.

امسال رییس پلیس راهور تهران بزرگ از افزایش ۳۰ درصدی ترافیک پایتخت از مهر ماه، خبر می‌دهد و اذعان دارد که با وجود سال‌ها بررسی و مطالعه هنوز راه چاره‌ای برای جلوگیری از بروز آن در  تهران یافت نشده است.

با وجود تجهیزات شمارشگر و I.T.S هم‌چنان آمارها به‌صورت کلی، عمومی و شخصی ارائه شده است و پلان برنامه‌های شهری برای بازگشایی مدارس مبهم است.

یک کارشناس امور حمل‌ونقل، در این باره می گوید: با توجه به بازگشایی مدارس از اول مهر ماه، جهش در حجم ترافیک  قطعی است که بنا به گفته یک کارشناس امور شهری، یکی از این راه‌کارها برای کنترل حم فزاینده ترافیک عبور و مرور خودروها، ایجاد خط‌ویژه سراسرى در بزرگراه همت با تعداد محدودى ایستگاه و سپس افزایش آن و استفاده از دوربین به‌جاى استفاده از موانع فلزی است که می‌تواند تا حد زیادی از بروز ترافیک در روزهای اول مهر بکاهد.

وهاب میزانی با اشاره به این که رایگان شدن مترو و اتوبوس برای دانش‌آموزان و دانشجویان در هفته اول، مانند سال‌های گذشته یکی از دیگر راه‌های کاهش ترافیک می‌تواند باشد، تصریح کرد: اقدامات پلیس راهور برای رفع توقف‌های بیش از حد خودروهای شخصی در مقابل مدارس و دانشگاه‌ها، استفاده همه مسوولان شهرداری از حمل‌ونقل عمومی در هفته نخست، احداث خط ویژه اتوبوس یا B.R.T در اتوبان همت بدون حفاظ با کنترل از طریق دوربین با ایستگاه کم و قابل ارتقا در آینده، راه‌اندازی BRT حومه‌ای تهران کرج که مطالعات آن انجام شده و کلیات موضوع به تایید شورای‌عالی هماهنگی ترابری نیز رسیده است و ادامه B.R.T حکیم که تا میدان آرژانتین که می‌تواند تا منطقه ۲۲ ادامه یابد، از دیگر مواردی است که می‌توانند بر ترافیک روزهای آغازین سال تحصیلی سال ۹۶-۹۷ تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

این کارشناس امور حمل‌ونقل شهری با تاکید بر تسریع در به‌کارگیری ملزومات به منظور کاهش ترافیک در روزهای شروع سال تحصیلی سال جدید، اضافه کرد:  مشکل مترو و مسیرهاى خوب اتوبوس، کمبود تقاضا نیست، بلکه ازدحام و وجود تقاضاى بیش از حدی که به وجود خواهد آمد نیازمند کاهش هدوه در حرکت قطارها و ایجاد خطوط سبقت در مسیر اتوبوس‌ها و برقرارى خط‌هاى سریع اتوبوسرانى است، اما با فرض وجود دوربین، اتصال و ارتباط با فیبر نوری موجود در اتوبان‌ها نیازمند سویچ خاص و پیمانکار حرفه‌ای است.

میزانی با بیان این مطلب که «این فرآیند را می‌‌توان در یک یا دو محور با فشار مدیریتی ظرف مدت یک تا دو هفته ، اما به‌طور محدود و موردیبه انجام رساند»، یادآورشد: امید که شهردار جدید و معاونان وی بتواند شرایط ابتدای مهر را مدیریت کرده و با این اتفاق سال تحصیلی خوبی را برای تهران رقم برنند، بنابراین در این دوهفته باقیمانده بایستی تاکید بر تجربه سال گذشته داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *