تعرفه‌های خدمات بندری و دریایی سال ۹۸ ابلاغ شد

محمدعلی اصل سعیدی پور مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تعرفه‌های خدمات بندری و دریایی پس از کار کارشناسی گسترده به تصویب رسید و جهت اجرا به کلیه بنادر کشور ابلاغ شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدعلی اصل سعیدی پور در خصوص تعیین تعرفه‌های خدمات بندری و دریایی بنادر بازرگانی کشور در سال جاری، اظهار شد: تعرفه‌های خدمات بندری و دریایی بنادر بازرگانی کشور در سال ۹۸ پس از مدت‌ها کار کارشناسی و مشارکت همکاران سازمانی و شرکت‌های تابعه بعد از نظر نهایی ستاد تنظیم بازار به تصویب هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی رسید وجهت اجرا ابتدای خردادماه سال جاری به بنادر کشور ابلاغ شد.

وی ادامه داد: کتابچه تعرفه‌های خدمات بندری و دریایی بنادر بازرگانی کشور هرساله به‌روزرسانی و ابلاغ می‌شود به همین منظور کتابچه مربوط به سال ۹۸ نیز اواخر سال گذشته توسط سازمان بنادر و دریانوردی منتشر شد و پس از هم‌نظری با کارشناسان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و متعاقب آن در سی و ششمین جلسه کارگروه تنظیم بازار به تصویب هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی رسید و به بنادر کشور ابلاغ شد.

به گفته مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به شرایط کنونی پایانه‌های عملیاتی در بنادر و تغییرات شدید نرخ ارز تعرفه‌های خدمات بندری و دریایی با رویکرد رفع بخشی از چالش‌های پایانه‌های مذکور طراحی و ابلاغ شده است.

سعیدی پور با اشاره به اینکه در سال جاری برای اولین بار تعرفه‌های خدمات بندری و دریایی بنادر شمالی از بنادر جنوبی کشور تفکیک شده است، گفت: این موضوع اتفاقی بسیار مهم به شمار می‌رود تا بسته به کارکرد هریک از بنادر بتوان تعرفه‌های مربوط به آن را لحاظ کرد.

وی افزود: در همین راستا تنظیمات نرم‌افزاری به‌منظور تطبیق تعرفه‌های جدید خدمات بندری و دریایی انجام خواهد شد تا بتوان به نحوی مطلوب کار را پیش برد، همچنین بر اساس درخواست اعضاء کارگروه تنظیم بازار و به‌منظور جلوگیری از افزایش بهای تمام‌شده کالای اساسی که با معیشت روزانه مردم ارتباط مستقیم دارد مقرر شد هماهنگی و همکاری‌های لازم به عمل آید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *