جابجایی کالا ... بندر هرمزگان

جابجایی ۶۱ میلیون تن کالا در بنادر هرمزگان ترابری مسافر از مرز ۱۰ میلیون نفر سفر رسید

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی ۶۱ میلیون تن انواع کالا و ترابری ۱۰ میلیون نفر سفر دریایی در کارنامه عملیاتی بنادر تجاری و مسافری این استان طی هفت ماهه سال جاری خبر داد.

طی هفت ماهه نخست سال ۹۶ در مجموع ۶۱ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۳۳۲ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد. ۶.۷ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش عملیات داشته ایم.

با توجه به افزایش ۱۳ درصدی عملیات جابجایی کالای غیرنفتی در بنادر این استان از مجموع عملیات انجام شده، ۴۰ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۹ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۲۱ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۳۲۳ تن به کالاهای نفتی اختصاص دارد.

افزایش دو برابری ترانشیپ کالا

طی هفت ماهه سال جاری، بالغ بر دو میلیون و ۴۶ هزار و ۲۵۸ تن کالای غیرنفتی از طریق این بنادر با رشد ۹۸ درصدی ترانشیپ شد.

صادرات غیرنفتی رونق گرفت

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان طی سال ۹۶ را ۲۲ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۵۲۳ تن با رشد ۱۴ درصدی می باشد .

وی از واردات ۶ میلیون و ۲۰۹ هزار ۱۳۷ تن و کابوتاژ چهار میلیون ۳۴۹ هزار ۸۸۱ تن از اینگونه کالاها خبر داد.

 افزایش ۳۱ درصدی ترانزیت غیرنفتی

وی از رشد ۳۱ درصدی ترانزیت خبر داد و گفت : طی این مدت، سه میلیون و  ۳۷۰ هزار و ۱۴۸ تن انواع کالای غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان با رشد ۳۱ درصدی ترانزیت شد.

صادرات ۸ میلیون تن فرآورده های نفتی

این مقام مسؤول حجم صادرات فرآورده های نفتی از ابتدای سال جاری تاکنون را ۸ میلیون و ۶۶ هزار و ۵۱ تن و کابوتاژ این گونه محموله ها را ۱۱ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۹۸۵ تن اعلام کرد . وی گفت : طی این مدت، ۴۱ هزار و ۵۸۶ تن از اینگونه کالاها ترانزیت و یک میلیون و ۸۳۶ هزار و ۷۰۱ تن از فرآورده های نفتی وارد شد.

عملیات کانتینری ۳۱ درصد افزایش یافت 

وی با اشاره به فعالیت پیشرفته ترین بندر کانتینری کشور در مرکز استان هرمزگان، بیان کرد: طی این مدت، بالغ بر یک میلیون و ۶۰۱ هزار و ۵۷۰ TEU کانتینر در مجموعه بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد . رشد ۳۱ درصدی را در این زمینه شاهد بودیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان طی سال جاری را ۲۲ هزار و ۹۵۲ فروند اعلام کرد . از این میزان،  سه هزار و ۴۰ فروند کشتی بالای هزار تن و ۱۹ هزار و ۹۱۲ فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن وزن داشته اند.

ترابری ۱۰ میلیون نفر سفر دریایی

از آغاز سال جاری تا ابتدای آبان ماه، ترابری ۱۰ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۲۴۴ نفر سفر در بنادر مسافری این استان به ثبت رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *