جلوگیری از تردد شناورهای ثبت نشده در خوزستان

معاون دریایی و بندری بندرخرمشهر از جلوگیری تردد شناورهای ثبت نشده مستقر در استان خوزستان از ابتدای آذر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، مهران میدری گفت: این اقدام در راستای اجرای دستورالعمل مصوب ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مور دساماندهی شناورها و انضباط بخشی به ترددهای دریایی در آبهای داخلی و سرزمینی کشور انجام خواهد شد.

وی در ادامه افزود: بر این اساس مالکین کلیه شناورهای مستقر در استان خوزستان که در سازمان بنادر و دریانوردی ثبت نشده اند تا پایان آبان ماه سال جاری فرصت دارند برای تعیین تکلیف وضعیت ثبتی شناور خود اقدام کنند.

معاون دریایی و بندری بندرخرمشهر اضافه کرد: از ابتدای آذرماه سال جاری دریابانی نیروی انتظامی شناورهای ثبت نشده را متوقف و مالکین شناورها رابه مراجع قضایی معرفی خواهدکرد.

میدری صید غیر مجاز، قاچاق سوخت، قاچاق کالا، ایجاد مزاحمت در تردد شناورها و جابجایی غیرمجاز مسافر را از جمله مشکلات تردد شناورهای فاقد هویت برشمرد.

وی یادآور شد: مالکین شناورهای بدون هویت در استان خوزستان می توانند برای پیگیری موضوع به اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورهای استان خوزستان واقع در بندرخرمشهر

مراجعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *