خط متروی تهران-پرند جان دوباره می‌گیرد

متروی تهران- پرند حدفاصل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تا شهر پرند به طول ۱۹ کیلومتر به‌عنوان فاز سوم این پروژه جان تازه می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با اشاره به تلاش‌های شرکت متروی تهران برای اتمام این فاز با تأمین اعتبارات مالی از سوی دولت و شرکت عمران شهرهای جدید، بیان داشت: طی روزهای آتی دوباره تجهیز ایستگاه متروی پرند آغاز خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه این خط ۵۷ درصد در بخش ساختمانی (ایستگاه پرند و مسیر مترو) پیشرفت داشته است، گفت: بخشی از عملیات اجرایی این خط در گذشته انجام شده است اما در بخش تأمین و نصب تجهیزات به دلیل مشکلات مالی پیشرفت خاصی صورت نگرفته است.

امام ادامه داد: در حال حاضر با مساعدت و حمایت سازمان برنامه‌وبودجه (گروه راه و ترابری)، شرکت عمران شهرهای جدید، استانداری تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، امام‌جمعه پرند و سایر نهادهای مسئول و همچنین پیگیری شهرداری تهران و شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گام جدیدی در تکمیل و بهره‌برداری این خط برداشته می‌شود به‌طوری‌که به‌موازات تخصیص بودجه دولتی به‌صورت نقد، اسناد و اوراق، شرکت عمران پرند متعهد شده که ۱۷۶ میلیارد تومان از محل درآمدهای داخلی و تهاتر زمین را در اختیار این پروژه قرار دهد.

به گفته مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، گام‌های اولیه برای تحقق این موضوع برداشته شده و طی روزهای آتی عملیات اجرایی در این خط سرعت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه بودجه لازم برای تکمیل عملیات ساختمانی ایستگاه، مسیر و ابنیه ۹۲ میلیارد تومان و برای تأمین و نصب تجهیزات ویژه ۴۷۲ میلیارد تومان است، گفت: با توجه به آنکه پایانه و پارکینگ قطارها نیز در مجاورت ایستگاه پرند جانمایی شده، لازم است در کنار ناوگان اختصاصی خط، تأمین بودجه مربوط نیز مدنظر قرار گیرد.

امام با اشاره به اینکه باید تأمین بودجه ناوگان اختصاصی این خط نیز در اولویت باشد، افزود: در صورت تأمین اعتبار و استمرار حمایت‌ها؛ این خط در کمتر از یکسال تکمیل می‌شود و مردم پرند و شهرهای اطراف با وسیله‌ای سریع و ارزان، امکان دسترسی به نقاط مختلف تهران را از طریق مترو خواهند داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید