دسترسی مسافران خط ۶ به شبکه سراسری مترو

ایستگاه میدان شهدا واقع در مرز مناطق ۱۲ و ۱۳ تهران محل تلاقی خط ۶ با خط ۴ مترو است که مسافران از این طریق به شبکه سراسری مترو متصل خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام، مدیرعامل این شرکت طی بازدید هفتگی خود از خطوط شش و هفت مترو، از ایستگاه میدان شهدا بازدید و در جریان روند تکمیل و آماده‌سازی این ایستگاه در فاز نخست بهره‌برداری قرار گرفت.

ایستگاه میدان شهدا در ابتدای خیابان ۱۷ شهریور (ضلع شمال شرقی میدان، جنب مجموعه فرهنگی و ورزشی اداره برق) قرار دارد و دارای سه ورودی ازجمله ورودی جنوب شرقی، شمال غربی و جنوب غربی است که یکی از این ورودی‌ها هم‌اکنون در خط ۴ مورداستفاده مسافران بوده و دو ورودی دیگر نیز طی چند ماه آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد.

با توجه به تکمیل هواساز ایستگاه میدان شهدا، سیستم تهویه تونلی نیز طی چند روز آینده با ورود بخشی از تجهیزات آماده می‌شود.

با توجه به اینکه میدان شهدا یکی از شلوغ‌ترین میادین سطح شهر تهران محسوب می‌شود بنابراین با راه‌اندازی این ایستگاه بار ترافیکی این محدوده تا حدود قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

به‌زودی سه ایستگاه دولت‌آباد، بعثت و میدان شهدا شامل ۹ کیلومتر از بخش جنوبی خط ۶ مترو، راه‌اندازی خواهد شد.

خط ۶ متروی تهران به طول ۳۲ کیلومتر و ۲۷ ایستگاه از منطقه دولت‌آباد در جنوب شرقی تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پرجمعیتی مانند کیانشهر، بعثت، ۱۷ شهریور، میدان خراسان، شهید محلاتی، میدان شهدا، میدان امام حسین (ع)، میدان سپاه، میدان هفت‌تیر، میدان ولیعصر، بلوار کشاورز، جلال آل احمد، نصر (گیشا)، شهرک آزمایش، مرزداران، اشرفی اصفهانی، پیامبر، شهید ستاری، آیت‌الله کاشانی عبور کرده و به منطقه کن و سولقان واقع در شمال غربی تهران می‌رسد.

گفتنی است بازدید و رصد هفتگی مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از خطوط ۶ و ۷ به‌منظور رفع نواقص و تسریع در روند بهره‌برداری پروژه‌ها به‌طور مستمر صورت می‌گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید