راه‎اندازی بزرگترین مرکز آموزش HSE صنعت نفت در منطقه ویژه پارس

بزرگ‌ترین مرکز آموزش اچ‌اس‌ای با محوریت زمین آتش ماژول‌های فرایندی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در زمینی به مساحت ۸ هکتار در منطقه ویژه پارس راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید پیروز موسوی، مدیرعامل سازمان سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نشست با کارشناسان و مشاوران فنی پروژه راه‌اندازی مرکز آموزش HSE، درباره اهمیت ساخت این مرکز در چارچوب استانداردهای بین‌المللی گفت: منطقه ویژه پارس به دلیل وجود صنایع عظیم پالایشگاهی و پتروشیمی موجود در آن به عنوان پایتخت انرژی کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: پارس جنوبی به تنهایی ۷۰ درصد گاز کشور را تامین می‌کند و خوشبختانه هم‌اکنون در تولید گاز و همچنین ارزش افزوده حاصل از صنایع پتروشیمی در نقطه مطلوبی قرار داریم.

موسوی با بیان اینکه رعایت و حفـظ الزام‌های اچ‌اس‌ای  یکی از اصول توسعه پایدار کشورها است، گفت: هدف نهایی راه‌اندازی مرکز آموزش HSE، استمرار تولید و حفظ سلامت و زندگی کارکنان شاغل در صنایع نفت و گاز منطقه است که این موضوع سبب کاهش هزینه‌های تولید و بهره‌وری بیشتر خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، رویکرد پیشگیرانه را از دیگر اهداف راه‌اندازی مرکز آموزش اچ‌اس‌ای در منطقه عنوان کرد و افزود: راهبرد ما امنیت، استمرار و پایداری در تولید و تامین گاز کشور است و ضرورت دارد پس از راه‌اندازی این مرکز بر اساس یک برنامه منظم سالانه به همه کارکنان شرکت‌ها آموزش‌های لازم در زمینه HSE ارائه شود.

وی اظهار کرد: ارتقای دانش و توانمندی کارکنان در نحوه مواجهه با حوادث و استفاده از تجهیزات ایمنی، نقش مهمی در کاهش هزینه‌های تولید خواهد داشت؛ در غیر این صورت خسارت‌ها و صدمه‌های جبران‌ناپذیری بر کشور تحمیل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید