رشد ۴۹ درصدی ترانزیت کانتینر در بندرخرمشهر

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون رشد ۴۹ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در این مجتمع بندری به ثبت رسیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، عادل دریس اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴۲ هزار و ۲۴۱ TEU تخلیه و بارگیری کانتینر در بندرخرمشهر به انجام رسیده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۹ درصدی را نشان می دهد.

به گفته وی طی این مدت بیش از ۱۰۸ هزار و ۱۹۵ مسافر از طریق پایانه بین المللی خلیج فارس جابجا شده اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد ۲۳ درصدی برخوردار است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اعلام رشد ۳۰ درصدی تخلیه و بارگیری خودرو در این مجتمع بندری افزود: در این بازه زمانی ۶ هزار و ۴۳۳ دستگاه خودرو در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است.

دریس همچنین از تردد ۵۶ هزار و ۳۴۶ دستگاه وسیله نقلیه سنگین و پهلوگیری  ۹۴۹ فروند شناور در بندرخرمشهر خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب نشان دهنده رشد ۱۱۰ و ۵ درصدی است.

بندر خرمشهر با برخورداری از۲۰ پست اسکله،۲۳۰ هکتار وسعت و با استفاده از پتانسیل منطقه تجاری صنعتی آزاد اروند و بهره مندی از مزایا و معافیت های منحصربه فرد در منطقه،از آمادگی لازم به منظور ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران و خطوط مختلف کشتیرانی برخوردار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *