رونمایی از طرح های عمرانی حوزه برق تهران بزرگ

به مناسبت دهه مبارک فجر وبا حضور مسئولان مختلف اتفاق افتاد:

رونمایی از طرح های عمرانی حوزه برق تهران بزرگ

آیین افتتاحیه وبهره برداری از پروژه های شاخص حوزه توزیع برق تهران بزرگ به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور مسئولان مختلف برگزار شد. در این مراسم سامانه ارائه خدمات غیرحضوری ۱۵۲۱ و طرح های شاخص عمرانی با اعتباری بالغ بر هزار و پانصد میلیارد ریال با حضور استاندار تهران آقای مهندس مقیمی ، مهندس ستار محمودی، قائم مقام وزیر نیرو، آقای فرهادی فرماندار شهر تهران، مهندس صبوری مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ ، معاونان و مدیران حوزه ستادی و مناطقه ۲۲ گانه شرکت، به بهره برداری رسید .

توسعه انرژی های نو درپایتخت

در این مراسم مهندس ستار محمودی قائم‌مقام وزیر نیرو با تاکید بر لزوم توسعه نیروگاه های  تجدیدپذیر در تهران گفت: مدیریت مصرف باید توسط دستگاه متولی و از سوی دیگر از طرف مصرف کنندگان مدیریت شود.

محمودی با اشاره به اینکه آب و برق نیازمند افرادی دلسوز و عاشق است،گفت: آب و برق دارای فراز و نشیب‌های زیادی است،پس این عرصه نیازمند افراد عاشق به کار است.

وی افزود: دراستان تهران نیازمند این هستیم که انرژی‌های نو و تجدیدپذیر را توسعه دهیم، زیرا که با توسعه این انرژی‌ها شیوه خدمات‌رسانی و پدافند غیرعامل به خوبی رعایت خواهد شد.به گفته وی انرژی‌های تجدیدپذیر می‌تواند به پایداری خدمات و پدافند غیرعامل کمک کند.

خدمات رسانی به بیش از ۸ میلیون نفر پایتخت نشین

محمد حسین مقیمی استاندار تهران ،در این آیین بهره برداری گفت: شرکت توزیع برق تهران بزرگ به عنوان بزرگترین شرکت توزیع برق کشور است و خدمت رسانی به بیش از۸ میلیون شهروند تهرانی را بر عهده دارد و در این مسیر همواره موفق بوده است.

به گفته مقیمی، پیش از پیروزی انقلاب عمده کارهای تخصصی و مدیریتی انرژی و برق کشور در دست  نیرو های  خارجی بود اما به برکت انقلاب، امروز ۱۰۰ درصد کار با استفاده از نیروی انسانی توانمند ایرانی انجام می شود. و این سخن امام (ره)که فرمود ما میتوانیم روی پای خود باستیم محقق شد.

سازمان های دولتی مصرف کننده ۲۵ درصد برق پایتخت

در ادامه این مراسم مهندس صبوری مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ ، با اشاره به  ماموریت اصلی این شرکت به عنوان یکی از ۱۰شرکت بزرگ توزیع برق در آسیا و بزرگترین شرکت توزیع نیروی برق در کشور در محدوده ای با وسعت بیش از یک هزار کیلومتر مربع وبیش از چهار ونیم میلیون مشترک،گفت : شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ۱۵ درصد از کل تاسیسات توزیع برق کشور ،۱۰درصد از کل مشترکین و ۱۵ درصد از کل فروش انرژی الکتریکی کشور را شامل می شود به طوری که فروش انرژی این شرکت معادل با فروش انرژی پنج کلان شهر کشور است.

وی افزود : به منظور دستیابی به بهره وری مناسب وهمسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی، برنامه مدونی در راستای مدیریت سمت تقاضا ومصرف برق در دستورکار این شرکت قرار دارد. همچنین این شرکت پیشنهادی برای تغییر ساعت اداری، استفاده از ظرفیت دیزل های ادارات، نصب سیستم های کنترل هوشمند وسایل سرمایشی،استفاده از روشنایی روز ونصب سلول های خورشیدی ارائه داده است. که با اجرای آنهامی توان گام موثری در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی برداشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در این مراسم به مصرف دستگاه ها و سازمان ها در تهران بزرگ پرداخت و گفت: ٢۵ درصد مصرف برق تهران بزرگ شامل سازمان های دولتی می شود که نیمی از مصرف آنها مربوط به تجهیزات سرمایشی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید