توسعه همکاری‌های دو جانبه در بخش حمل و نقل ریلی

توسعه همکاری میان وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با مدیرعامل و معاونین شرکت سهامی راه آهن ترکمنستان 

به گزارش ماهنامه صنعت حمل و نقل به نقل از روابط عمومی راه آهن. «سعید رسولی» و مدیر عامل شرکت سهامی راه آهن ترکمنستان و شرکت بهره بردار آژانس راه آهن‌های ترکمنستان دیدار داشتند. در این دیدار راه‌های توسعه همکاری‌های دو جانبه بین دو کشور در بخش حمل ونقل ریلی بررسی شد.

دیدار با قائم مقام و معاون بازرگانی راه آهن قزاقستان

معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با قائم مقام و معاون بازرگانی راه آهن قزاقستان دیدار داشتند. در این سفر مسایل مختلف نحوه اعزام قطارهای کانتینری چین به ایران مورد برسسی قرار گرفت. و بالعکس اجرای تعهدات مصوب در پروتکل های کریدور کانتینری چین نیز مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار مقرر شد جزئیات بیشتر موضوع مورد بررسی قرار گیرد. تا در دستور کار دیدار مدیران عامل راه آهن ایران و قزاقستان قرار گیرد. تا مسایل و مشکلات فعلی کریدور کانتینری چین، با اولویت مورد بررسی و ساماندهی شود.

دیدار بامعاونین وزرای حمل و نقل جمهوری آذربایجان و ترکمنستان

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با معاونین وزرای حمل و نقل جمهوری آذربایجان و ترکمنستان دیدار داشتند، در این سفر راهکارهای توسعه همکاری‌های ریلی و حمل و نقلی بین ایران و جمهوری آذربایجان و ترکمنستان مورد بحث و بررسی قرار داد.

آغاز همکاری‌های همه جانبه بین کشورهای ساحلی خزر و جمهوری آذربایجان و ترکمنستان

در این دیدار کمیته‌های راهبری و کارگروه‌های تخصصی تشکیل شد. این کمیته‌ها برای پیگیری و اجرایی شدن تصمیمات نشست مشترک وزرای حمل‌ونقل پنج کشور ساحلی دریای خزر تشکیل شد.آغاز همکاری‌های همه جانبه بین کشورهای ساحلی خزر و نیز با جمهوری آذربایجان و ترکمنستان از مهمترین محورهای این دیدار بود. 

 «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی برای شرکت در نشست مشترک وزرای حمل‌ونقل پنج کشور ساحلی دریای خزر و به منظور توسعه همکاری‌های حمل و نقل کشورهای ساحلی و شرکت در همایش اقتصادی خزر و نشست موضوعی چشم انداز همکاری‌های حمل‌ و نقلی در دریای خزر، به ترکمنستان سفر کرد.

«سعید رسولی» مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، «شهرام آدم نژاد» معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی، «خیرالله خادمی» مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل و نمایندگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی ایران و وزارت امور خارجه، وزیر راه وشهرسازی را در این سفر دو روزه به ترکمنستان همراهی کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *