سرپرست ستاد مرکزی معاینه فنی اعلام کرد: مراجعه بیش از ١ میلیون و ۴٠٠ هزار خودرو از ابتدای سال

سرپرست ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران از مراجعه ١ میلیون و۴٠٠ هزار دستگاه خودرو ، از ابتدای سال تاکنون به مراکز معاینه فنی خبر داد .

به گزارش سایت ماهنامه صنعت حمل و نقل به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ؛ “حسین مقدم” با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ١ میلیون۴٠٠ هزار خودرو برای انجام معاینه فنی به مراکز مراجعه کردند گفت: از این تعداد ، ۹۹۲ هزار دستگاه مربوط به مراجعه اول است.

وی با بیان اینکه٣٨ درصد از خودروها در مراجعه اول به علت نقص فنی مردود گردیده اند و پس از رفع ایراد در مراجعات بعدی موفق به اخذ معاینه فنی شده اند تصریح کرد: آمارها نشان می دهد از مراجعه اول ۲۲درصد از خودرو در آزمون آلایندگی،۷ درصد در آزمون همراستایی چرخ ها،۴ درصد در آزمون کمک فنر،۹ درصد در آزمون ترمز،۱۶ درصد از عیوب ظاهری مردود گریده اند.

سرپرست ستاد مرکزى معاینه فنى خودروهاى تهران ادامه داد: در حال حاضر شهر تهران از بضاعت ۱۶ مرکز معاینه فنی ثابت دارای ۴۶ خط و ۸ واحد سیار تک خطه معاینه فنی مختص خودروهای سبک و همچنین سه مرکز تک خطه معاینه فنی خودروهای سنگین برخوردار است .

به گفته ى مقدم از دوهفته گذشته یکی از واحدهای سیار تک خطه در منطقه ۱۰ مستقر گردیده است.

وى اظهار داشت : واحدهای سیار باهدف کاهش سفر و تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان مناطقی که فاقد خدمات معاینه فنی در آن منطقه می باشند ایجاد و راه اندازی گردیده است و جابجایی و استقرار این واحدها بنا بر درخواست مناطق و یا سازمان هایی که تعداد خودروی زیادی دارند برنامه ریزی می گردد.

مقدم خاطر نشان کرد: شهروندان جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری و آدرس مراکز، مدت انتظار و طول صف در مراکز ، استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین جهت مراجعه با تعیین وقت قبلی و آخرین اخبار و اطلاعیه های این مجموعه به سایت رسمی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران inspection.tehran.ir مراجعه نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *