شرکت محوری، بهره‌وری حمل و نقل را افزایش خواهد داد.

بیش از ۴۳۰۰ شرکت حمل و نقلی در کشور فعالیت دارند که بزرگ‌ترین تشکیل کشور محسوب می‌شوند

جابجایی بیش از ۹۰ درصد کالاهای کشور با ناوگان باری برون‌شهری از طریق حمل و نقل زمینی صورت می‌گیرد که سنگینی این وظیفه‌ی مهم و خطیرروی دوشرانندگان است. برای ساماندهی و سازماندهی امور مربوط به حمل و نقل و از همه مهم‌تر پی‌گیری امور مربوط به شرکت‌ها و مؤسسات فعال در این بخش و حمایت قانونی از زحمت‌کشان این عرصه، سازمان‌های مردم نهاد مختلفی شکل گرفته اند که همه‌ی هم و غم آن‌ها رفع مشکلات، کمبودها و تنگناهای این حوزه است تا بتوانند بستر مناسب و شایسته‌ای برای فعالیت مطلوبتر و بهره‌وری بیش‌تر برای دست‌اندرکاران آن فراهم آورند. به مناسبت هفته‌ی حمل و نقل حسین احمدی‌زاده رییس هیأت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان مؤسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی کالای کشور در گفتگو با ماهنامه صنعت حمل و نقل مشکلات و چالش‌های موجود در حوزه حمل کالای کشور را مورد واکاوی قرار داده است:

اکنون بحث قاچاق کالابه عنوان یکی از مسایل مهم و چالش برانگیزدر کشور مطرح است. کانون شما در این خصوص چه راهکارهایی را مدنظر قرارداده است؟

احمدی‌زاده:در این راستا در تمام انبارهای شرکت‌های حمل و نقل کالا دوربین‌های مداربسته نصب کرده‌ایم. هم‌چنین طی نامه‌ای که به اتاق اصناف نوشته‌ایم فرمی را پیشنهاد کرده‌ایم تا تمام اتحادیه‌های حمل و نقلی آن را تکثیر کرده و در اختیار زیرمجموعه‌های خودشان قرار دهند. بدین شکل که در این فرم مشخصات صاحب کالا به علاوه تمامی جزئیات صاحب کالا و خود کالا درج می‌شود و بسیار شفاف خواهد بود. با وجود همه همکاری‌هایی که با مسؤولان برای مهار کالای قاچاق انجام می‌شود و بارنامه‌های شفاف به آن‌ها از سوی شرکت حمل و نقل یا راننده کامیون‌ها ارایه می‌شود آن‌ها اقدام به باز کردن کارتن‌های بار می‌کنند یا بار کامیون را در جاده خالی می‌کنند که این امر موجبات گلایه‌مندی صاحب کالا و نیز دردسرهای متعددی هم برای شرکت‌های حمل و نقلی و هم رانندگان بوجود می‌آورد. بنابراین انتظار داریم که مسؤلان مربوطه این موارد را در نظر بگیرند و راهکارهایی ارایه شود تا ضرر و زیان به شرکت‌های حمل و نقل و صاحبان کالا و ازهمه مهم‌تر قشر زحمت‌کش رانندگان وارد نیاید.

ناصر فرجی

ادامه این مطلب را می توانید در شماره ۳۵۲ ماهنامه صنعت حمل و نقل بخوانید

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *