شروع عملیات اجرایی دو پروژه عمرانی در بندر امام

عملیات اجرایی دو پروژه عمرانی با حضور دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و علی گلمرادی نماینده مردم ماهشهر و هندیجان در مجلس و شورای اسلامی در بندر امام شروع شد.

به گزارش پایگاه خبری لجستیک و زنجیره تأمین، این دو پروژه شامل احداث جاده کمربندی بندرامام به آبادان و عملیات زیرسازی رمپ و لوپ‌های تقاطع غیر هم‌سطح راه‌آهن بااعتباری بالغ‌بر ۹۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی و در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به گفته‌های وزیر راه و شهرسازی و مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی مبنی بر توجه به توسعه پیرامون بندر، توسعه متوازن و بهره‌مندی شهروندان از مزایای فعالیت‌های بازرگانی در مجتمع بزرگ بندری امام، آغاز عملیات اجرایی این دو پروژه عمرانی با استفاده از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی را گامی مهم در تحقق توسعه پیرامون بندر و تعامل سازنده با شهروندان عنوان کرد.

عادل دریس افزود: پروژه جاده کمربندی بندرامام به آبادان که با حدود ۹ کیلومتر طول و ایجاد ۱۴۶ فرصت شغلی جدید، نقش مهمی در کاهش ترافیک درون‌شهری، حل معضل راه‌بندان و ترافیک سنگین در مبادی ورودی به شهر و اتصال مراکز اقتصادی با هدف توسعه پایدار منطقه خواهد داشت.

وی همچنین هدف از اجرای پروژه عملیات زیرسازی رمپ و لوپ‌های تقاطع غیر هم‌سطح راه‌آهن را تأمین الزامات مقررات راه‌آهن در خصوص تقاطع غیره مسطح روی دو خط راه‌آهن، تسهیل ترافیک از مبدأ بندر به مقاصد ذی‌ربط و حذف گره ترافیکی میدان پلیس‌راه برشمرد.

دریس در شرح ویژگی‌های این پروژه افزود: در جریان احداث این پروژه که با اعتباری معادل ۲۰۰ میلیارد ریال به مدت ۱۵ ماه به بهره‌برداری نهایی خواهد رسید، ۷۰ فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌های عمرانی جایگاه این مجتمع بزرگ بندری در زنجیره مبادلات بازرگانی و تأمین کالا بیش‌ازپیش برجسته شده و زمینه برای تسهیل مبادلات و گسترش ظرفیت‌های بازرگانی در منطقه افزایش خواهد یافت.

بندر امام با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۵۰ میلیون تن، دومین بندر بزرگ عملیاتی ایران پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *