شروع فعالیت شناور ایرانی در مسیر چابهار- مسقط

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به برنامه‌ریزی برای به کارگیری شناورهای مسافری ایرانی در مسیر چابهار- مسقط گفت: مذاکرات برای راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار- کراچی در حال انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی در جریان بازدید وزیر امور خارجه کشور از پایانه مسافری شهید کلانتری، افزود: این پایانه در سال ۹۵ ظرف سه ماه تجهیز و راه اندازی شد و از همان سال، شناورهای مسافری میان چابهار و مسقط در کشور عمان آغاز به کار کردند.

وی با اشاره به برقراری ۹ سرویس و جابجایی ۹۰۰ مسافر دریایی بین ایران و عمان از طریق پایانه شهید کلانتری، تصریح کرد: مسافران به استفاده از این خط بسیار راغب بودند و می‌توان گفت این خط تا حدی سفرهای هوایی میان ایران و عمان را تحت تأثیر قرار داد.

آقایی با بیان اینکه این سفرها تحت تأثیر قیمت سوخت و افزایش نرخ ارز قرار گرفت، گفت: اسفند سال گذشته قرارداد یک سرمایه گذاری منعقد و یک فروند شناور ۱۵۰ نفره توسط یک شرکت ایرانی خریداری شد که این شناور از انتهای خردادماه در خط چابهار- مسقط فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به برنامه‌ریزی برای آغاز سفرهای مسافری دریایی میان چابهار و بندر کراچی پاکستان اشاره کرد و گفت: این مسئله در سفر وزیر راه و شهرسازی به پاکستان موردتوافق قرارگرفته و اکنون توسط سفرای دو کشور پیگیری می‌شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *