روسیه

شک روسیه به صنعت هواپیمایی جهان

روسیه با انتشار خبر آزمایش موفقیت آمیز سری متوسط هواپیماهای جدید مسافربری صنعت هوانوردی را شگفت زده کرد.

شرکت ایرکات اعلام کرد آزمایش نیم ساعته هواپیمای MC-21-300 در ارتفاع ۱۰۰۰ متری با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت با موفقیت انجام شده است.

طبق اعلام رسمی سایت این شرکت ماموریت این هواپیما با موفقیت انجام شده است و بعد از آزمایش مورد نظر هواپیما به حالت نرمال بازگشته است. در حال حاضر هیچ مشکلی برای ادامه آزمایش های این هواپیما وجود ندارد.

این هواپیما از ۱۶۳ تا ۲۱۱ نفر ظرفیت مسافرگیری دارد و حداکثر طیف پرواز آن ۶۰۰۰ کیلومتر است. هواپیمای MC-21-300 توان رقابت با بوئینگ مدل ۷۳۷ و ایرباس A320 را دارد.

به گفته شرکت ایرکات افزایش جهانی تقاضای پرواز به معنای اضافه شدن ۱۵۰۰۰ هواپیمای جدید در آسمان های جهان در ۲۰ سال آینده است.

این شرکت مدعی است که هواپیمای جدیدش از نوع های مشابه خود بهتر است و برای اثبات ادعای خود به استفاده بیشتر از ماده پلیمر در ساخت آن اشاره می کند.

همچنین سازندگان این نوع هواپیما تاکید می کنند که نوع جدید موتورهای استفاده شده در این هواپیما به سوخت کمتری نیاز دارد و علاوه بر تولید آلودگی کمتر سروصدای کمتری نیز دارد.

تغییراتی که در طراحی ساخت هواپیمای MC-21-300 صورت گرفته است موجب کاهش ۱۵ درصدی هزینه های آن نیز شده است. هزینه ساخت این هواپیما در سال ۲۰۱۴ حدود ۱۶۴ میلیارد دلار برآورد شده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *