صادرات اولین محموله کالا‌های غیرنفتی از بندر سیریک به کشور عمان

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنراز صادرات اولین محموله کالا‌های غیرنفتی از بندر سیریک به کشور عمان خبر داد.

به گزارش سایت خبری صنعت حمل و نقل،حمیدرضا محمدحسینی مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر  با بیان اینکه اولین محموله کالاهای غیر نفتی از بندر سیریک به کشور عمان صورت گرفت، گفت: برنامه ریزی کاملی برای ارسال این محموله  انجام شده و  اولین  خط صادرات از بندر سیریک به بندر شناص کشور عمان راه اندازی شد.

 

او با بیان اینکه  اولین محموله صادراتی با ظرفیت ۱۲۰ تن روز گذشته ۱۱ خرداد ماه به عمان صادر شد، ادامه داد: عمده‌ی کالای صادر شده شامل، آب معدنی، دوغ و خشکبار بوده که با توجه به نوع کالا بخشی از اقلام از طریق کانتینر یخچالی به کشور هدف صادر شد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی مدیر اداره بنادر و دریا نوردی شهید با هنر با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های منحصر به فرد بندر سیریک نزدیکی به معادن با کیفیت شن و ماسه است تصریح کرد: توسعه زیر ساخت‌های و تقویت این بندر با هدف تامین مصالح مورد نیاز ساختمانی جهت اجرای طرح‌های توسعه‌ای درجزایر استان نقش قابل توجهی را در ایجاد اشتغال و رونق معیشت مردم منطقه ایفا می‌کند.

حسینی توسعه زیر ساخت‌های مناسب در طول سال‌های اخیر، دارا بودن حوزچه وسیع و پسکرانه مطلوب، همچنین دسترسی به آب‌های آزاد را مهمترین عوامل و مزایای این صادرات عنوان کرد و گفت:  اقبال تجار و فعالان اقتصادی را برای تجارت از طریق این بندر تقویت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید