مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی

طراحی کارت اعتباری ویژه کالای ایرانی

ویژه کالای ایرانی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در دست طراحی است.

 

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی :

 

وی درباره آخرین وضعیت کارت های اعتباری شبکه بانکی و اینکه بانک ها از صدور این کارت ها استقبال نکرده اند، گفت: ممکن است بانک ها به دلیل محدودیت منابع، صدور کارت های اعتباری عام (کام) را در اولویت خود نداشته باشند.

وی افزود: ولی در بانک مرکزی در حال بررسی طرحی هستیم که با همکاری و هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت کارت اعتباری ویژه کالای ایرانی طراحی کند. اگر کارت اعتباری در شبکه بانکی باشد، باید برای خرید کالای ایرانی اختصاص یابد تا هم به تولید کننده کمک شود و هم نیاز مردم را رفع کند. اگر بتوانیم تولیدکنندگان بیشتری را به سامانه های معتبر که تولیدکنندگان در آن حضور دارند، وصل کنیم، مشکلات حل می شود.
صادقی گفت : این بررسی های بانک مرکزی نتیجه دهد و مورد تصویب کمیسیون اعتباری بانک مرکزی قرار گیرد، شرایط آن را اعلام می کنیم.

وی درباره تضمینی کارت اعتباری کالای ایرانی گفت : مشکل طرح قبلی این بود که سامانه خرید کالای ایرانی توسط اکثر تولیدکنندگان ایرانی ایجاد نشده بود . در نتیجه فرد می خواست کالای ایرانی بخرد اما سامانه در اختیار نداشت که بتواند درخواست خود را ثبت کند و پول به حساب تولیدکننده واریز شود. یکی از نقاط ضعف ما این است که به جز چند تولیدکننده برتر در حوزه لوازم خانگی، سایر تولیدکنندگان وارد این سامانه نشده اند . ابتدا باید سامانه های مورد نیاز ایجاد شود.

امروز بسیاری از کالاهای ایرانی از نظر کیفیت با کالای خارجی رقابت می کنند . باید منابع بانک ها به تولیدکننده ایرانی داده شود، تا منجر به رونق تولید شود.مبالغ بانک ها هنوز مشخص نشده است ، بر خلاف طرح پیشین خرید کالای ایرانی که از منابع بانک مرکزی بود، این بار از منابع بانک ها این کارت ها صادر می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *