ظرفیت اتوبوسرانی اضافه شد

ظرفیت اتوبوسرانی
ظرفیت اتوبوسرانی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرتهران در جلسه ستاد مهر در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت‌: ورود اتوبوس های جدید و بازسازی اتوبوس‌های قدیمی ظرفیت ناوگان اتوبوسرانی را برای استقبال از سال تحصیلی جدید افزایش داده و امیدواریم در زمان پیک مسافر با کاهش سرفاصله ها مواجه باشیم.

وی از استقرار اتوبوس ها در نزدیکی مدارس در هنگام تعطیلی مدارس خبر داد و گفت: بر اساس توافق انجام شده با مدیران مدارس، اتوبوس ها در نزدیک ترین ایستگاه مدرسه مستقر می شوند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با اشاره به سرویس مدارس استثنایی گفت: ۵۵ مدرسه دولتی استثنایی شهر تهران توسط ۹۰ دستگاه ون پوشش داده شده و دانش‌آموزان استثنایی این مدارس به صورت رایگان جابه جا می‌شوند.

سنندجی در پاسخ به پرسشی در رابطه با کمبود اتوبوس در منطقه ۲۲ تهران، گفت: ظرف هفته‌ آینده خط اتوبوس آرژانتین – منطقه ۲۲، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و همچنین دو خط دیگر برای این منطقه پیش‌بینی کرده‌ایم که به صورت عادی به ارائه خدمات به مردم می پردازند.

نوشین سرور نیز  در حاشیه جلسه ستاد استقبال از مهر گفت: در سومین روز از مهرماه که به نوعی اولین روز آغاز به کار برخی مدارس است، شاهد ایجاد ۱۵۹ کیلومتر ترافیک در معابر شهر تهران هستیم.  

وی تصریح کرد: ترافیک ایجاد شده در نخستین روز بازگشایی مدارس نسبت به چهارم مهر (آغازسال تحصیلی) سال گذشته ۲۰درصد افزایش داشته است.   به طوری که که در چهارم مهرماه سال گذشته ۱۸۰ کیلومتر ترافیک را در ساعت ٨ صبح شاهد بودیم این درحالیست که امروز در ساعت ٧:۱۵ دقیقه صبح ۱۵۹ کیلومتر تراکم ترافیک را شاهد هستیم.

علی فغانی مدیرکل مهندسی و ایمنی ترافیک شهر تهران نیز در جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده برای استقبال از مهر گفت: از اواسط مرداد ماه ۵۰۰ مدرسه در سطح شهر تهران شناسایی و ایمن سازی شد و نصب تجهیزات لازم در آنها با همکاری پلیس راهور انجام شد.

وی از استقرار ۶۰۰ پرسنل معاونت حمل و نقل و ترافیک در معابر پرتردد خبر داد و گفت: این افراد هرگونه انسداد و حوادث ترافیکی را از نزدیک گزارش کرده و به سرعت مشکلات موجود را برطرف می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *