فعلا بحث سهمیه‌بندی و افزایش قیمت سوخت مطرح نیست

به گزارش روابط عمومی مجلس شورای اسلامی رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: از کل کشور تماس‌هایی با کمیسیون انرژی صورت گرفت. به همین منظور باید رفع ابهام شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اولا این یک طرحی بوده که تعدادی از نمایندگان پیشنهاد داده‌اند، نه تنها قانون نشده است بلکه هنوز در کمیسیون انرژی مورد بررسی قرار نگرفته، بنابراین باید بعد ازتصویب قانون بودجه مورد بررسی قرار بگیرد و سپس نظر نهایی کمیسیون در ارتباط با این موضوع اعلام تا در صحن علنی به بحث گذاشته شود.

برداشت ما از نظرات بسیاری از نمایندگان عضو کمیسیون مخالفت با این طرح است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به نظر اعضای کمیسیون انرژی مجلس گفت: برداشت ما از نظرات بسیاری از نمایندگان عضو کمیسیون مخالفت با این طرح است چون اشکالات بسیار زیادی در این طرح وجود دارد و مباحث اجتماعی، امنیتی و اقتصادی آن باید مورد بحث قرار گیرد، یقینا این طرح نمی‌تواند به آن اهدافی که مد نظر طراحان است دسترسی پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه کمیسیون تا به امروز با هرگونه سهمیه بندی و افزایش قیمت مخالفت کرده است عنوان کرد: در لایحه پیشنهادی بودجه دولت برای سال ۹۸ تا به الان چیزی تحت عنوان افزایش قیمت یا سهمیه بندی سوخت وجود ندارد.

فعلا سهمیه بندی سوخت مطرح نیست

حسنوند در ادامه افزود: ضمن اینکه در کنار دو هدف مذکور، باید به مبحث پالایشگاه‌سازی به عنوان یک موضوع بسیار مهم در بحث اقتصاد مقاومتی و اتکا به تولیدات داخلی و جلوگیری از واردات توجه کرد تا در مباحث تحریمی در مقابل ترفندهای دشمن ایستادگی کنیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این اطمینان خاطر را به مردم می‌دهیم که فعلا هیچ بحثی در ارتباط با سهمیه‌بندی بنزین مطرح نیست و در ارتباط با این موضوع کمیسیون هیچ تصمیمی نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید