قطار قم- کربلا به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل راه‌آهن استان قم بابیان اینکه روزانه ۸۰ رام قطار باری و مسافری از محور قم عبور می‌کنند، گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با حج و زیارت به‌زودی قطار قم به کربلا راه‌اندازی می‌شود.
محسن اعتماد در “همایش راه‌آهن کلید توسعه پایدار استان” که در سالن اجتماعات اداره کل استاندارد برگزار شد، بابیان اینکه روزانه ۸۰ رام قطار باری و مسافری از محور قم عبور می‌کنند، اظهار داشت: تعداد مسافری که از خود شهر قم جابجا می‌شوند یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هستند که ۴ درصد از سهم راه‌آهن کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راه‌آهن استان قم با اشاره به ویژگی‌های خاص شهر قم گفت: پذیرایی از زوار، وجود مراکز ویژه‌کاری به‌ویژه منطقه سلفچگان، شهرک صنعتی شکوهیه، شهرک صنعتی محمودآباد همه در توسعه خدمات شهری نقش ویژه‌ای دارند.
وی بابیان اینکه استان قم سه‌راهی مهمی در حمل‌ونقل ریلی بوده و بسیاری از مسافران و زائران از استان قم عبور می‌کنند، افزود: روزانه ۴ رام حرکت قطار را به تهران داریم که ضریب اشغال قطارها ۷۰ درصد است و به دلایلی مانند عدم اطلاع‌رسانی سبب شده که ضریب اشغال به ۱۰۰ درصد نرسد.

اعتماد بیان کرد: روزانه سه رام قطار به سمت مشهد مقدس داریم که متوسط ضریب اشغال آن ۸۹ درصد است، همچنین با رایزنی‌های صورت گرفته با سازمان حج و زیارت به‌زودی قطار قم به کربلا راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل راه‌آهن استان قم با تأکید بر توسعه حمل‌ونقل ریلی به‌عنوان یکی از کلیدهای توسعه پایدار کشور افزود: در سال گذشته رویکرد توسعه مبتنی بر حمل‌ونقل عمومی به‌عنوان یکی از رویکردهای ارتقای توسعه موردتوجه قرار گرفت.
وی بابیان اینکه افزایش تراکم در پیرامون قم باید ساماندهی شود، ادامه داد: تبدیل ایستگاه قم به‌عنوان یک مکان جذاب یکی دیگر از مسائلی است که باید شهردار قم به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد، طراحی مسیرها باکیفیت خوب، قرار دادن پارکینگ‌ها در اطراف ایستگاه از دیگر مسائلی است که باید به آن توجه شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *