مدیرعامل شرکت مترو خبر داد: راه اندازی ایستگاه متروی کیان شهر با رعایت استانداردهای لازم

علی امام از افتتاح و بهره برداری ایستگاه متروی کیان شهر در روزهای آینده خبر داد و تاکید کرد: در راه اندازی این ایستگاه تمامی استانداردها رعایت و تجهیزات لازم نصب شده است.

به گزارش سایت خبری ماهنامه صنعت حمل و نقل به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ( مترو) علی امام مدیر عامل این شرکت با اعلام خبر افتتاح ایستگاه کیان شهر در بخش جنوبی خط ۶ متروی تهران در روزهای آینده تاکید کرد: در ساخت و بهره‌برداری از این ایستگاه تمام موارد ایمنی و استانداردهای لازم در حوزه ساخت و تجهیزات به کار رفته است.

او با بیان اینکه ایستگاه کیان شهر با هزینه کرد یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ساخته شده است، گفت: زیربنای این ایستگاه بیش از ۱۰ هزار متر مربع بوده و برای تردد افراد کم توان مناسب سازی شده است.

امام اضافه کرد: برای ورودی ایستگاه کیان شهر نمایی متفاوت، اقتباس از یک کشتی طراحی و اجرا شده است .

مدیر عامل شرکت مترو با اشاره به اینکه سیستم سیگنالینگ، سیستم های تهویه تونلی و ایستگاهی و شفت های میان تونلی برای این ایستگاه نصب و راه اندازی شده، تاکید کرد: خوشبختانه تمامی این موارد با بهره گیری از توان مهندسان ایرانی انجام شده است .

امام با اشاره به دیگر استاندارد های به کار رفته در این ایستگاه خاطرنشان کرد: تعبیه مسیر سبز در موارد بحرانی، پله های اضطراری و سیستم اعلام و اطفای حریق از جمله مواردی است که جهت شرایط اضطراری برای این ایستگاه تامین شده است.

علی امام مدیر عامل شرکت مترو با اشاره به راه اندازی ۶ دستگاه پله برقی در ایستگاه متروی کیان شهر اضافه کرد: اقدامات مربوط به نصب و راه اندازی آسانسورها در حال اجرا است. اما در صورت عدم بهره برداری از آنها در روز افتتاح، با توجه به این که بهره برداری از یک ایستگاه را به این دلیل نمی توانیم به تعویق بیاندازیم، طبق وعده ای که همواره به شهروندان محترم داده ایم ، نهایتا تا ۳ ماه پس از افتتاح ، آسانسورهای ایستگاه کیان شهر نیز به بهره برداری خواهد رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید