مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان: پروژه نصب دستگاه کمک ناوبری فرودگاه‌های هرمزگان تکمیل شد

مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان با اشاره به تکمیل پروژه نصب دستگاه کمک ناوبری در فرودگاه های بندرلنگه و ابوموسی در سال ۹۸، از پیگیری برای اتمام پروژه احداث تاکسی وی جدید و توسعه اپرون فرودگاه بین المللی بندرعباس در سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت  خبری ماهنامه صنعت حمل و نقل به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ابوذر ضیائی با اعلام این خبر عنوان کرد: از جمله اقدامات مهم انجام شده در فرودگاه‌های هرمزگان طی سال ۹۸ می توان به لایروبی آبروهای لندساید و ایرساید، اصلاح مسیرهای خروج آب در لندساید، تکمیل پروژه نصب دستگاه کمک ناوبری در فرودگاه های بندرلنگه و ابوموسی و احداث جاده های دسترسی و محوطه سازی اطراف ایستگاه، تعویض کنسول های ایستگاه ایمنی زمینی، بهسازی اتاق CCR  و احداث اتاق جدید ترانس های فرودگاه ابوموسی اشاره کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان افزود: در این راستا می توان از نصب نوار سبد گردان در گیت های ترانزیت، نصب دکل روشنایی در اپرون، اضافه شدن دو دستگاه خودروی فالومی جدید به فرودگاه های بندرعباس و بندرلنگه و تهیه شش دستگاه کلید فشار متوسط برای نصب و راه اندازی در سال ۹۹ نام برد.

وی همچنین در معرفی مهمترین برنامه های اداره کل فرودگاه‌های هرمزگان در سال ۹۹ عنوان کرد: در این راستا ضمن پیگیری اتمام پروژه احداث تاکسی وی جدید و توسعه اپرون ( با ظرفیت دو محل پارک) و روکش اپرون قدیم، عملیات زهکشی و جمع آوری آب های سطحی فرودگاه بندرعباس انجام و اتمام احداث ساختمان ایمنی زمینی فرودگاه بندرلنگه پیگیری می شود.

ضیائی افزود: از دیگر برنامه های سال ۹۹ می توان به تعویض کنسولی و سیستم سوئیچینگ فرودگاه‌های ابوموسی و بندرلنگه، شروع مطالعات احداث باند دوم و ساختمان تکنیکال بلاک، ساماندهی سرویس رودهای اپرون، بهسازی معابر در مسیرهای منتهی به پارکینگ خودروها و نصب دستگاه ILSجدید در فرودگاه بندرعباس، تکمیل پروژه دیوار حفاظتی فرودگاه بندرعباس، ابوموسی و بندرلنگه و نصب چراغ های پاپی و تقرب در فرودگاه ابوموسی اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان عنوان کرد: سال ۹۹ در فرودگاه بندرلنگه ضمن نصب سیستم پایش تصویری، دیوار حفاظتی پیرامون فرودگاه احداث و ساختمان استخر و محوطه ایمنی زمینی تکمیل می شود.

وی همچنین گفت: از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ۹۸،  ۵۱۴۷ پرواز خروجی و ۵۱۴۳ پرواز ورودی در فرودگاه‌های هرمزگان انجام شد که طی آنها ۵۵۵ هزار و ۷۸۴ مسافر خروجی و ۵۴۴ هزار و ۹۶۴ مسافر ورودی جابه جا شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *