مشکلی برای تهیه سوخت هواپیما وجود ندارد

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از پرداخت بدهی های معوقه ایرلاین ها به شرکت پخش فرآورده های نفتی خبر داد.

مقصود اسعدی سامانی در واکنش به خبر بازاریابی شرکت نفتی شل برای سوخت هواپیمای تولیدی ایران گفت: این اتفاق به خاطر توانمندی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران است که می تواند بیش از نیاز حمل و نقل هوایی داخل سوخت هواپیما تولید کرده و مازاد آن را صادر کند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: ایرلاین های ایرانی مشکل تهیه سوخت هواپیما ندارند.

وی با بیان اینکه روزانه چهار میلیون لیتر سوخت هواپیما در بخش مسافری مطرح می شود، افزود: این حجم تولید مقدار کمی نسبت به سایر کشورهای همسایه است که در نتیجه با توجه به بالا بودن تولید بنزین هواپیما در داخل مازاد آن صادر خواهد شد.

وی درباره بدهی شرکت های هواپیمایی به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: در حال حاضر بدهی های قبلی پرداخت شده و ایرلاین ها بدهی معوق ندارند. ضمن اینکه برای خریدهای جدید سوخت نیز توافق شده تا هر بار که ایرلاین ها سوخت خریداری می کنند از طرف شرکت پخش فرآورده های نفتی صورت حساب صادر شده و شرکت های هواپیمایی پول آن را پرداخت می کنند.

به گفته اسعدی سامانی، در حال حاضر شکایت شرکت پخش از ایرلاین ها متوقف مانده و موضوع بدهی شرکت های هواپیمایی بابت سوخت هواپیما محل اختلاف ایرلاین ها با وزارت نفت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید