معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر در حاشیه بازدید از بندرامیرآباد عنوان کرد: ضرورت تخلیه سریع کالاها از انبارها و سیلوها جهت ورود کشتی‌ها و افزایش میزان مراودات کالا در بندر امیرآباد

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: شرکت‌های فعال در بخش تأمین و نگهداری کالا به ویژه کالاهای اساسی باید با تعدیل کردن هزینه های نگهداری و هزینه تعرفه های پلکانی مورد تشویق قرار گیرند.

به گزارش سایت خبری صنعت حمل و نقل، فرهاد منتصر کوهساری در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد و در نشست با شرکت‌های فعال نگهداری کالا، تصریح کرد: حجم بالای صادرات و واردات از بندر امیرآباد و مراودات تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر و همچنین طرح های توسعه ای و سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی در این منطقه، بندر امیرآباد را همواره کانون توجه سرمایه گذاران و صاحبان کالا قرار داده است.

وی گفت: تسریع در ترخیص کالا با همکاری ارگان‌های ذیربط از قبیل گمرک، استاندارد و… می تواند چرخه و میزان ورود و خروج کالا را تقویت کند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادرودریانوردی، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین بر تخلیه سریع کالاها از انبارها و سیلوها جهت ورود کشتی‌ها و افزایش میزان مراودات کالا تأکید کرد.        

از سویی در حاشیه بازدید دو عضو هیأت عامل سازمان بنادر و‌دریانوردی از بندر امیرآباد، محمدرضا اله یار؛معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی، جلسه ای با کارکنان معاونت فنی‌ و‌ مهندسی بندرامیرآباد و مشاوران، پیشرفت فیزیکی پروژه های سرمایه گذاری و زیر بنایی این بندر را بررسی کردند.            

یکی از محورهای جلسه تأکید در تسریع و تکمیل اسکله رو – رو ریلی بندرامیرآباد با توجه به اهمیت مراودات تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر بود، که معاون مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادر ضمن بررسی موانع موجود دستورات لازم را در این زمینه و بهره برداری از آن طبق برنامه زمان بندی پیش بینی شده صادر کرد.

همچنین محمدعلی اصل سعیدی پور؛ مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در حاشیه این بازدید،گفت: با توجه به حضور دو عضو هیأت عامل و بازدید از پروژه ها و زیرساخت های بندر امیدواریم با تصمیمات خوبی که گرفته شد مشکلات پیش روی سرمایه گذاران مرتفع شده و در خصوص تامین تجهیزات مورد نیاز و توسعه زیر ساخت ها از جمله اسکله رو – رو ریلی شاهد بهره برداری هر چه زودتر این مگا پروژه و رشد ترانزیت کالا باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید