معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد امکان ثبت‌نام غیر حضوری رانندگان و مالکان وانت بار فراهم شد

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: به منظور تسهیل در ثبت نام کارت هوشمند رانندگان و مالکان وانت بار برون شهری ، امکان ثبت نام غیر حضوری از طریق مراجعه به پرتال سامانه کارت هوشمند، فراهم شده است.

تسهیل در ثبت نام کارت هوشمند رانندگان و مالکان وانت بار برون شهری

به گزارش سایت ماهنامه صنعت حمل و نقل به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای، عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با بیان اینکه « به منظور تسهیل در ثبت نام کارت هوشمند رانندگان و مالکان وانت بار برون شهری، امکان ثبت نام غیر حضوری از طریق مراجعه به پرتال سامانه کارت هوشمند، فراهم شده است.» اظهارداشت: بر اساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل و نقل هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری کالا منوط به استفاده از اسناد حمل است.

ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها

وی افزود: سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای به منظور ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده‌های برون‌شهری، ارتقای سطح ایمنی در جاده‌های کشور، ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل‌و‌نقل برون شهری را با تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور کار قرار داده است.

تخصیص سهمیه سوخت به وانت بارها بر اساس پیمایش ثبت شده

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: با توجه به اینکه مقرر شده است تخصیص سهمیه سوخت به وانت بارها بر اساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل صورت پذیرد، لذا کلیه رانندگان و مالکین وانت بار برای فعالیت در جاده‌های برون‌شهری باید اسناد حمل وانت بار (کارت هوشمند راننده، کارت هوشمند وانت بار، بارنامه و ….) دریافت کنند.

حسن نیا افزود: برای رفاه حال متقاضیان، امکان ثبت نام غیر حضوری فراهم شده است و رانندگان و مالکان وانت بار که تاکنون نسبت به دریافت کارت اقدام نکرده اند می‌توانند به یکی از روش‌های ثبت نام غیر حضوری با مراجعه به زیر سیستم ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه کارت هوشمند در قسمت خدمات غیر حضوری به آدرس www.smartcard.rmto.ir​ و  ثبت نام حضوری با مراجعه به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

گفتنی است، جهت تسهیل ورود متقاضیان حداقل شرایط و مدارک لازم از رانندگان اخذ می‌شود. برگ سلامت جسمی و روحی، ارائه گواهی عدم اعتیاد، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه پس از ثبت نام از متقاضیان اخذ خواهد شد.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای اظهار داشت: هزینه صدور کارت هوشمند راننده و ناوگان هر کدام مبلغ ۲۰ هزار تومان تعیین شده است.

وی خاطر نشان کرد: متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها و نمایندگی شهرستان‌ها مراجعه کنند.

ایجاد زیرساخت‌های لازم برای فعالیت رانندگان و ناوگان

حسن‌نیا یاد آور شد: در حال حاضر کلیه زیرساخت‌های لازم برای فعالیت رانندگان و ناوگان از طرف سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فراهم بوده و از بهمن ماه سال‌جاری، سوخت ناوگان وانت‌بار بر اساس پیمایش ثبت شده در بارنامه تخصیص خواهد یافت. بر همین اساس به کلیه رانندگان و مالکین وانت بار‌های بین شهری توصیه می‌شود، هرچه سریعتر به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت خود مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند، تا در ماه‌های آتی از بابت فعالیت حمل‌ونقلی و اختصاص سوخت ناوگان خود دچار مشکل نکنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *