معاینه فنی برتر، تنها در مراکز شهر تهران ارائه می‌شود

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران تأکید کرد: تخفیف ۲۵ درصدی عوارض تردد در محدوده‌های ترافیکی صرفاً برای معاینه فنی برتر از مراکز معاینه فنی شهر تهران لحاظ می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ سید نواب حسینی منش با اشاره به اجرای طرح سراسری کنترل معاینه فنی تصریح کرد: داشتن گواهی معاینه فنی معتبر یکی از الزامات قانونی بوده و همه خودروها باید نسبت به اخذ گواهی معاینه فنی خودرو خود اقدام نمایند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران گفت: از ابتدای آذر ۹۷ و با شروع مرحله دوم طرح کاهش در شهر تهران، معاینه فنی خودروها به‌صورت مکانیزه در تمامی ساعات و ایام هفته در سطح شهر تهران توسط دوربین کنترل می‌شود، به‌طوری‌که خودروهای مشمول با سن بالای چهار سال در صورت نداشتنِ معاینه فنی و تردد در شهر، روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند که شهروندان می‌توانند با مراجعه به هرکدام از مراکز معتبر در کشور که به سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا) متصل است نسبت به اخذ معاینه فنی اقدام نمایند و با داشتن این گواهی، مجاز به تردد در سطح شهر و محدوده‌های طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا شوند.

حسینی منش در توضیح نوع معاینه فنی جهت تردد در محدوده طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا اظهار داشت: لحاظ تخفیف ۲۵ درصدی عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر بوده است.

وی افزود: مطابق مصوبات کارگروه ملی آلودگی هوا تنها مراکزی از معاینه فنی خودرو مجاز به انجام معاینه فنی برتر هستند که دارای تأییدیه از وزارت کشور و سازمان حفاظت محیط‌زیست باشند. ازآنجایی‌که این مراکز ازلحاظ فنی و تجهیزات بایستی دارای استاندارد و شرایط خاصی بوده و صحت و دقت صدور این معاینه فنی که فقط در تست آلایندگی با معاینه فنی معمولی متفاوت است، بسیار حائز اهمیت است لذا تا مشخص شدن این مراکز مجاز و اعلام آن توسط دستگاه‌های ذی‌ربط با توجه به نظارت کامل بر مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران و اطمینان از صحت عملکرد و زیرساخت‌های فنی این مراکز، به‌منظور ترغیب و تشویق شهروندان به استفاده از خودروهای پاک تنها برای خودروهایی که دارای معاینه فنی برتر از مراکز معاینه فنی شهر تهران هستند تخفیف ۲۵ درصدی لحاظ می‌شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *