نشست کارگروه لجستیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

​در نشست کارگروه کمیسیون لجستیک سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای، راهکارهای بهره‌گیری از خدمات بخش خصوصی برای مکان یابی پارک لجستیک در چهار بخش لجستیک عمومی، مرزی، کشاورزی و تخصصی بررسی شد.  

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، خداداد مقبلی معاون برنامه‌ریزی این سازمان با بیان این مطلب در خصوص مراکز لجستیک اظهار کرد: مراکز لجستیک به مراکزی اطلاق می‌شود که به منظور تجمیع فعالیت‌های مرتبط با لجستیک و حمل‌ونقل کالا در بعد داخلی یا بین‌المللی جهت بهینه‌سازی فرآیندها و کاهش هزینهها ایجاد می‌شود، از این رو به موجب ابلاغ ستاد مراکز لجستیک کشور، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به‌عنوان مسئول جذب سرمایه‌گذار به‌منظور ایجاد مراکز لجستیک در چهار بخش لجستیک عمومی، مرزی، کشاورزی و تخصصی تعیین شده است.

وی افزود: مراکز لجستیک عمومی طبق برنامه در شهر های  اهواز، رشت، همدان، کرمان، تربت حیدریه، مراغه، مرودشت، اردکان و مراکز لجستیک مرزی در مرز های پرویزخان  و میلک ایجاد خواهند شد.

مقبلی تصریح کرد: این سازمان با کمک بخش خصوصی همکاری لازم در زمینه مکان‌یابی و ایجاد پارک‌های لجستیکی کشاورزی تعیین شده در سند آمایش مراکز لجستیک کشور در شهرهای جهرم، ارومیه، اقلید، پیشوا، جیرفت، مراغه، چناران، چابهار، تربت حیدریه، تاکستان، ساری، زنجان، دزفول، اردبیل، میناب، گرگان، اصفهان و همدان را عهده‌دار است.

معاون برنامه‌ریزی با اشاره به سند آمایش مراکز لجستیک گفت: کاربری اولیه مورد نیاز در پارک‌های لجستیک عمومی، اختصاصی، کشاورزی با هدف پایین آوردن هزینه تمام شده حمل‌ونقل و هزینه مبادلات تجاری  بر حسب مطالعات تطبیقی با اولویت اراضی منابع ملی، اراضی زراعی و باغی با قابلیت و استعداد پایین و سایر اراضی توسط مشاور تعیین می‌شود تا حد نصاب اراضی مشخص شود.

یادآور می‌شود نشست کارگروه کمیسیون لجستیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای  به ریاست معاون برنامه ریزی و با حضور مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره برداری و نمایندگان دفاتر حمل‌ونقل کالا، ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی، فنی و امور پیمان‌ها و پیمانکاران بخش خصوصی برگزار شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *