هزینه‌های حمل و نقل دریایی در تلاطم نوسانات نرخ ارز

محمدرضا روشندلی

حمل و نقل دریایی را می‌توان به عنوان ابزار اصلی توسعه تجارت بین‌المللی و تامین نیازهای گوناگون فعالان اقتصادی معرفی نمود. توسعه ظرفیت حمل با  توسعه جابجایی کالا تقریبا از روند یکسانی برخوردار بوده است لیکن هزینه‌های حمل و نقل هنوز به عنوان بخش قابل توجهی از قیمت تمام شده کالا را برای مصرف کننده  در بر دارد. افزایش این هزینه ها در کشور های در حال توسعه به دلیل خلاء موجود در تاسیسات زیر بنایی و همچنین تجهیزات لازم در ارائه سرویس‌های سریع و به موقع که می‌بایستی در خدمت حمل و نقل باشد ناشی می‌گردد.

کشورهای در حال توسعه به طور معمول نرخ بالاتری برای حمل محمولات خود بصورت درصدی از ارزش وارداتی ارزش کالا و کرایه حمل دریایی و هزینه پوشش بیمه کالا را می‌پردازند. همچنین هزینه‌های حمل و نقل زمینی و عوارض  ترانزیت  کالا و سایر هزینه‌های مربوطه در این کشور ها بسیار گران‌تر از کشورهای توسعه یافته است.

بر اساس برآورد سازمان آنکتاد وابسته به سازمان ملل هزینه‌های حمل و نقل به کشورهای در حال توسعه محصور در خشکی حدود ۱۶ درصد و برای سایر کشورهای در حال توسعه حدود ۱۱ درصد ارزش واردات آنها را تشکیل می‌دهد. چنین هزینه‌ای  که بر واردات کالا بوسیله حمل و نقل تحمیل می‌شود فشار مضاعفی را بر  تجار خواهد گذاشت و اثرات نامطلوبی را بر تجارت جهانی به همراه خواهد داشت. سازمان آنکتاد همچنین تحلیلی بر  فاکتورهای تاثیرگذار…….

 

ادامه این نوشتار را می توانید در شماره ۳۶۳ ماهنامه صنعت حمل و نقل مطالعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *