ورود اسنپ به حمل‌ونقل برون‌شهری غیرقانونی است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مدیران اپلیکیشن اسنپ احضار شده و ممنوعیت جابجایی مسافر بین شهری به آنها ابلاغ شد.

وی افزود: به اعتقاد من انتظاراتی که این طرح ایجاد می کند، افزایش ایمنی، ارتقاء کیفیت خدمات و ارزیابی مداوم این کیفیت است که هر سه این موارد به مدیریت حمل و نقل بر می گردد.

وی در باره گلایه مندی شرکت های حمل و نقل عمومی مسافر از ورود برخی اپلیکیشن های جابجایی مسافرهای درون شهری مانند  اسنپ به بحث حمل و نقل مسافر بین شهری گفت: بلافاصله پس از اطلاع یافتن از اینکه برخی از این اپلیکیشن ها چنین کاری انجام می دهند به واحد حقوقی سازمان راهداری دستور دادم تا جلوی این موضوع گرفته شود و اعلام کردم که هر کس می خواهد وارد حمل و نقل عمومی شود باید خودروی دارای پلاک («ع» -عمومی) باشد. پس از آن مسئولان شرکت اسنپ احضار شده و ممنوعیت این کار به آنها اطلاع داده شد و قرار شد اسنپ رفت و آمد برون شهری را از اپلیکیشن خود حذف کند. ادامه این موضوع به صلاح کشور نیست.

کشاورزیان خاطرنشان کرد:  اپلیکیشن های حمل و نقل مسافری قرار است سهمیه خودروهای شخصی مازاد و تک نفره را جذب کند تا حمل و نقل های شهری غیر ضروری کاهش یابد اما اگر بخواهند حمل و نقل عمومی را هم به خود جذب کنند این  اقدام غیرقانونی است. پیگیری این قضیه جزء سیاست های سازمان راهداری خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *