ورود دومین کشتی لاینر کانتینری به بزرگترین بندر اقیانوسی کشور

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: دومین کشتی لاینر کانتینری از ابتدای سال جاری از مبدأ بنادر هندوستان وارد چابهار شد و عملیات تخلیه و بارگیری آن در حال انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: راه‌اندازی این خط لاینر تأثیر بسزایی در کاهش زمان و هزینه‌های وارده بر قیمت نهایی کالا دارد که زمینه حمل کالاهای تجار کشورهای هندوستان، افغانستان، آسیای میانه و کشورهای CIS را فراهم نموده و لذا تجار و صاحبان کالا می‌توانند از این شرایط استفاده کنند.

آقایی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی ممتاز، تخفیف‌ها و مشوق‌های تعرفه‌ای و غیر تعرفه‌ای تخصیص یافته به بندر چابهار، امروز شاهد حضور چندین کشتی به‌صورت هم‌زمان در این بندر استراتژیک هستیم.

وی یادآور شد: کاهش زمان انتظار کشتی‌ها برای پهلو دهی و همچنین زمان سرویس‌دهی عملیاتی با استفاده از تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری، ارائه خدمات به‌موقع و ایمن، ارتقاء قابل‌ملاحظه نرم‌های عملیاتی تخلیه کالا ازجمله دلایل کسب عنوان چهارمین بندر کانتینری کشور در سال ۹۷ بوده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *