١٢۵٠ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای توسعه حمل‌ونقل عمومی

تفاهم‌نامه همکاری توسعه حمل‌ونقل عمومی و کاهش آلودگی هوای شهر تهران فی‌مابین معاونت حمل‌ونقل ‌و ترافیک شهرداری تهران و صندوق کارآفرین و امید منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک تهران؛ تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران و صندوق کارآفرینی امید به‌منظور توسعه و بهبود حمل‌ونقل همگانی و نیمه همگانی و کاهش آلایندگی و بهبود هوای شهر تهران با حضور محسن پورسیدآقایی، معاون شهردار تهران و اصغر نوراله‌زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید منعقد شد.

محسن پورسیدآقایی هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را توسعه و نوسازی حمل‌ونقل عمومی، خرید موتوربرقی، نصب فیلتر دوده برای ناوگان دیزلی شهر و توسعه دوچرخه‌سواری عنوان کرد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه، دوازده هزار و پانصد میلیارد ریال تسهیلات به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ارائه خواهد شد.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه کمبود منابع مالی یکی از اصلی‌ترین چالش‌های پیش روی توسعه و نوسازی حمل‌ونقل عمومی شهر است تصریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه ١٢۵٠ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با هدف رونق تولید قرار خواهد گرفت و پیش‌بینی می‌شود با احتساب آورده‌ی سرمایه‌گذاران در سال جاری ٢۵٠٠ میلیارد تومان در توسعه حمل‌ونقل عمومی را شاهد باشیم.

پورسیدآقایی با تاکید بر اینکه منابعی که از سوی شهرداری تهران در صندوق کارآفرینی امید سرمایه‌گذاری می‌شود، تماماً حاصل طرح ترافیک است اظهار داشت: شهرداری تهران  متعهد شده ٢۶۵ میلیارد تومان از محل درآمد حاصل از طرح ترافیک را در این صندوق سپرده‌گذاری کند، همچنین مبلغ ٢۴٠ میلیارد تومان نیز از  منابع مالی دولت که از محل تبصره ١٨ دنبال کرده‌ایم در این صندوق سرمایه‌گذاری خواهد شد.

به گفته‌ی وی، شهرداری تهران ۵٠۴ میلیارد تومان و صندوق کارآفرینی امید ٧۴۵ میلیارد تومان سپرده خواهد داشت که مجموعا در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

پورسیدآقایی تصریح کرد: در سه ماه نخست سال جاری ٢۴ میلیارد تومان از محل طرح ترافیک حاصل‌شده که در این صندوق سپرده خواهد شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *