کلنگ زنی طرح توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی از کلنگ زنی پروژه توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند در سفر پیش روی وزیر راه و شهرسازی خبر داد.

هادی سلامی با اعلام این خبر عنوان کرد: ترمینال فعلی فرودگاه بیرجند ۳۵۰۰ مترمربع زیربنا دارد که بخشی از آن شامل تکنیکال بلاک است.

به گزارش شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی افزود: فضای اختصاصی به مسافران کمتر از ۲۰۰۰ مترمربع است که با توجه به انجام پروازهای عتبات و حج تمتع که سالانه ۳۰۰۰ زائر بیت الله الحرام از فرودگاه بیرجند اعزام می‌شوند و رتبه دهم جابه‌جایی مسافران به این فرودگاه اختصاص دارد، فضای اندکی است. در ترمینال فعلی ناچار شده‌ایم پروازهای خارجی و داخلی را با پارتیشن‌های سیار جدا کنیم.

وی افزود: مناقصه توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند برگزار شده و قرار است به میزان ۳۵۰۰ مترمربع در طبقه همکف همراه با نیم طبقه‌ای با زیربنای ۴۱۵۰ مترمربع به فضای ترمینال افزوده شود.

سلامی در پایان عنوان کرد: پروژه توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند ۳۰ اردیبهشت توسط وزیر راه و شهرسازی کلنگ زنی و در مدت ۱۸ ماه با صرف ۲۵۰ میلیارد ریال از اعتبار سرمایه‌ای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تکمیل می‌شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *