کمیته ویژه تسهیل صادرات استان بوشهر به قطر تشکیل شد

در حاشیه بازدید سفیر ایران در قطر از تاسیسات بندری بوشهر

کمیته ویژه تسهیل صادرات استان بوشهر به قطر تشکیل شد

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در راستای پیشبرد اهداف پیش بینی شده برای توسعه روابط تجاری بوشهر و قطر کمیته ویژه تسهیل اداره کل بنادر و دریانوردی این استان تشکیل شد.

 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، نوراله اسعدی  در حاشیه بازدید سفیر ایران در قطر از تاسیسات بندری بوشهر در مجتمع بندری نگین افزود: در این کمیته که متشکل از نمایندگان بخش های مختف است بنابر ضرورت نشست هایی برگزار و مشکلات و موانع فراروی توسعه روابط تجاری بوشهر و قطر بررسی می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از مشکلات فراروی صادرکنندگان استان بوشهر به قطر در حوزه حمل و نقل دریایی است تصمیم به تشکیل کمیته یاد شده گرفته شد.

اسعدی بیان کرد: سفر چندی پیش هیات قطری به بندر بوشهر نیز دستاورد مهمی در این زمینه داشت که مهم ترین آن را می توانپیش بینی  برگزاری همایشی مشترک بین بوشهر و قطر با هدف توسعه روابط تجاری ایران و قطر نام برد.

اسعدی یادآور شد: مقرر شده این همایش در قطر برگزار و شرایطی برای تجار بوشهری و قطری فراهم شود تا ظرفیت های خود را در حاشیه این همایش بصورت متقابل به یکدیگر عرضه کنند.

وی اضافه کرد: عمده مشکلات  قطری ها که در جریان سفر آنها به بوشهر مشخص شد نبود شناخت کافی آنها از محصولات صادراتی ایران و بویژه بوشهر به قطر است که باید هر چه زودتر این مشکل را برطرف و زمینه توسعه حجم صادرات خود به کشور دوست و همسایه قطر را فراهم کنیم.

وی در ارتباط با فرصت های سرمایه گذاری بندر بوشهر نیز گفت: این بندر مجتمع بندری نگین از ظرفیت های متنوعی برای ارائه به سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

اسعدی ادامه داد: در این راستا در سفر هیات قطری به بوشهر فرصت های مختلف سرمایه گذاری در مجتمع بندری نگین و سایر بنادر استان برای آنها تشریح شده است.

وی با اشاره به برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ به میزبانی قطر اظهار کرد: با توجه به اینکه قطری ها از هم اکنون در آستانه تدارک به احداث زیرساخت های مورد نیاز این رویداد بین المللی هستند سرمایه گذاری برای احداث پایانه صادرات موادمعدنی در بنادر کنگان و دیر نیز به آنها پیشنهاد شده است.

اسعدی یادآور شد: بعد مسافت اندک و کیفیت محصولات معدنی استان بوشهر از جمله عوامل مهم برای ترغیب سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در استان بوشهر است.

طرح توسعه بندر بوشهر با جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در سفر سال ۱۳۹۳ رئیس جمهوری به این استان آغاز شده است.

 در زمان حاضر احداث ترمینال کانتینری در ۱۵هکتار فاز نخست جزیره نگین با ۳۰۰ متر اسکله و ظرفیت پذیرش کشتی های ۵۰ هزار تنی از جمله طرح های در دست اجراست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *