۱۴ هزار نیروی راهدار، آماده ارائه خدمات به مسافران

 راهداران، چشم بینای امنیت جاده‌ها

 گردهمایی یک‌روزه روسای ادارات راهداری شهرستان‌های سراسر کشور با حضور مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، مهندس عبدالهاشم حسن­‌نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل کشور، مهندس مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و بیش از پانصد نفر از راهداران سراسر کشور نهم اسفندماه سال جاری در سازمان پژوهش­های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.

هدف از برپایی این گردهمایی تعامل و هماهنگی بیشتر نیروهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده­ای در ارائه خدمات مطلوب به مسافران جاده­ای به‌ویژه در ایام نوروز است.

طرح سفرهای نوروز از بیستم اسفندماه سال جاری آغاز و تا بیستم فروردین‌ماه سال ۹۸ ادامه خواهد یافت که ۱۴ هزار نفر نیروی راهدار در راهدارخانه ثابت و موقت به همراه ۹ هزار دستگاه ماشین‌­آلات راهداری در این ایام ارائه خدمات به مسافران نوروزی را در جاده­‌های سراسر کشور بر عهده خواهند داشت.

 مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گردهمایی روسای ادارات راهداری شهرستان‌های سراسر کشور از آن به‌عنوان عاملی برای هماهنگی کلیه راهداران کشور نام برد و تأکید کرد: در این مراسم راهداران علاوه بر ایفای نقش خود در ستاد سفرهای استانی و شهرستانی بایستی نقش بیشتری در ارائه خدمات به هم‌وطنان داشته باشند. در انجام اقدامات ایمن­‌سازی و به‌سازی جاده‌­ها، علائم، خط­‌کشی­‌ها و سامان‌دهی نقاط حادثه‌­خیز در این جلسه تأکید شد و مقرر شد آن‌ها را قبل از آغاز سفرهای نوروزی در الویت قرار دهند.

از سوی دیگر مقرر شد مجتمع­‌های بین‌راهی موردتوجه بیشتری قرار گیرد و در حداکثر کیفیت باشند به‌ویژه نمازخانه‌­ها و سرویس­‌های بهداشتی مورد تأکید خاص قرار گرفت تا از کیفیت و آمادگی بالایی برخوردار باشند.

 مهندس عبدالهاشم حسن­‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده­‌ای کشور در گردهمایی یک‌روزه روسای ادارات راهداری شهرستان‌های سراسر کشور از توجه سازمان راهداری به شناسایی و ترمیم نقاط حادثه‌­خیز در جاده‌­های سراسر کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در سرتاسر کشور بالغ‌بر ۳۴۰۰ نقطه حادثه‌­خیز توسط سازمان راهداری و پلیس‌راه شناسایی شده که تاکنون تعداد ۱۵۰۰ نقطه حادثه‌­خیز ترمیم و برای مابقی آن‌ها آشکارسازی صورت گرفته است.

 مهندس مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده­‌ای در گردهمایی روسای ادارات راهداری شهرستان‌های سراسر کشور هدف از این مراسم را ایجاد نگاه و انگیزه‌­ی مشترک و هدفمند در امور ایمنی و وضعیت راه‌ها و حمل و نقل کشور برشمرد و تأکید کرد: امیدواریم با این نشست یک‌روزه با دستیابی به یک تعامل مشترک بتوانیم خدمات با کیفیت و کمیت بالاتری را نسبت به نوروز سال گذشته به عموم مردم ارائه کنیم.

گزارش تکمیلی را در شماره ۳۷۰ ماهنامه صنعت حمل و نقل بخوانید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *