حمل و نقل

۲۸۰ خودرو در مسیر شهرهای اقماری قم سازماندهی شده است

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: در حال حاضر تردد مردم با ۲۸۰ خودرو از قم به شهرهای اقماری انجام می شود.
بر اساس قانون حمل ونقل مسافر درون شهری از وظایف شهرداری و به عهده تاکسیرانی است، از سال ۹۱ ساماندهی تاکسی ها در شهرهای اقماری چون خارج از شهر است زیر نظر اداره کل پایانه های استان بود اما چون نتوانستند در این زمینه ساماندهی و نظارت کافی داشته باشند مسئولان استان تصمیم گرفتند شهرداری، ساماندهی تاکسی های بین شهر را انجام دهند. 
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه در حال حاضر تردد مردم با ۲۸۰ خودرو از قم به شهرهای اقماری انجام می شود، افزود: از این تعداد حدود ۵۰ سواری شخصی به تاکسی تبدیل شده دیگر مسافربرهای شخصی نیز زیر نظر اداره کل پایانه ها در سال های اخیرپروانه صادرشده است. 
وی با بیان اینکه ۹۰ درصد رانندگان شهرهای تابعه بومی هستند، گفت: از آنجا که خودروهایی که از میدان پلیس به شهرهایی مثل کهک می روند چند شهر و روستا را خدمات دهی می کنند از همین رو تعیین نرخ کرایه ها متفاوت است. 
عزتی با تأکید بر اینکه اگر تقاضایی برای فعالیت رانندگان در مسیر شهرهای اقماری باشد با بررسی و کارشناسی کمیته خطوط سازمان تاکسیرانی در صورت داشتن شرایط لازم موافقت می کند، ادامه داد: تعیین نرخ کرایه ها هرساله بر اساس کارشناسی در شورا مصوب می شود و ابتدای سال اعلام می شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *